środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!”

,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!”

Przeżywamy II tydzień Adwentu. Co ten fakt oznacza, każdy z nas wie doskonale. To tyle, że tak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2017. A tak w ogóle mamy piątek, a więc przed nami jest ostatni przedświąteczny weekend i III niedziela Adwentu. Przyszły tydzień traktujemy już bowiem świątecznie – bowiem w tym roku w niedzielę przypada IV niedziela adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Coraz bardziej pewne jest to, że Boże Narodzenie możemy spędzić w scenerii zimowej. Możemy to skwitować tylko jednym właściwym słowem. OBY! A od świąt dzieli nas 6 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Za niedługo trzeba się będzie wziąć za ….. gotowanie i ,,rychtowanie” stołu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 15 grudnia br., w 83 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 349 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 17 dni.

To już 83 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC. W trakcie dnia podniesie się do +6oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 733 – 730 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.07, zaś zmierzch około godz.: 16.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.39 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 5 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 55 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 7 godziny i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 13 minut, 28 sekund. 15 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 5 minut, 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 minuty, 32 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!” – Jan Paweł II.

Jesień się kończy. Zima jest więc tuż, tuż. Póki co na dworze jednak tej pory roku nie widać. A jaka będzie świąteczna pogoda, dzisiaj trudno jest dokładnie wyrokować, póki co meteorolodzy spierają się o to, czy będzie namiastka zimy, czy też będzie bardziej jesiennie niż zimowo. W każdym bądź razie na zimę jest szansa. No to czekamy na ostateczne uzgodnione stanowisko wszystkich ,,przepowiadaczy” pogody. A potem na ruchy Niebios. Ale nie ukrywamy, że informacja ta jest jedną z bardziej kluczowych w temacie świątecznym. Według naszej wizji i doświadczeń – święta będą raczej z lekkim mrozem i raczej z małym śniegiem. Będą jednak pełne radości, zdrowe i szczęśliwe. Tego się trzymajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja