wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Nasze samopoczucie powinno być coraz lepsze.

Nasze samopoczucie powinno być coraz lepsze.

Za nami kolejny tydzień roku – letni tydzień. Przy okazji minęła nam połówka roku kalendarzowego i rok leci nam już ,,z górki”. Widać więc, że lato się rozkręca. Pogoda w trakcie kilku dni pokazała, że ma ostre chłodne ,,kły”, w trakcie których temperatura spadła nawet do +5oC ( noc z niedzieli na poniedziałek ). Przechodzimy więc szczęśliwie z jednych warunków pogodowych w drugie.  A dzisiaj od samego rana przychodzi nam funkcjonować w letniej rzeczywistości – jest pogodnie, ale póki co nie za ciepło. Biorąc te pogodowe fakty pod uwagę, wielu z nas może się nie najlepiej czuć,  wahania temperatury nie służą bowiem dobremu samopoczuciu. Dotyczy to zwłaszcza osób z chorobami wieńcowo-naczyniowymi ( serca ). Na pocieszenie informujemy, że owa ,,lepsza”, ale również letnia pogoda utrzyma się niemal do połowy lipca a może i dłużej. Temperatura nie powinna w tym okresie przekroczyć 27oC. Przed nami jest więc piękny, typowo letni okres roku. Dużo zdrowia i radości na ten okres życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 3 lipca br. w 12 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 184 dniem roku, do jego końca pozostało więc  181 dni.

Przeżywamy 12 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.57, zaś zmierzch około godz.: 21.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.42 zajdzie natomiast o godz. 20.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 43 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 17 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 8 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 3 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 minut, 5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 17 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anatol, Jacek, Korneli, Leon, Leona, Longin, Longina, Miłosław, Otto i Otton. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Upały lipcowe, mrozy styczniowe”.

Mamy letnią kanikułę. Pogoda sprzyja tym, którzy aktualnie przebywają na urlopach i wypoczynku. Sprzyja również osobom pracującym zawodowo i tym którzy wakacje lub urlop spędzają w domu. W czasie wakacji, niezależnie od tego, czy aktualnie pracujemy, czy też wypoczywamy na urlopie ważna wydaje się być nasza troska o nas samych w zakresie wypoczynku i regeneracji sił. Wszakże nie jesteśmy maszynami, by harować ,,na okrągło”. We wszystkim co czynimy musimy mieć umiar. Wtedy będzie dobrze.

Pamiętajmy, że w bieżącym okresie mamy długie dni, warto więc znaczną część dnia spędzić na domowo-rodzinnym wypoczynku i ,,nic nie robieniu”. Wszakże mamy kanikułę i lato. Pomyślności.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja