wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Stal – wygrała, BUK osiągnął remis, Jankowice zaliczyły kolejną porażkę.

Stal – wygrała, BUK osiągnął remis, Jankowice zaliczyły kolejną porażkę.

lks_buk

Za nami są już pierwsze ligowe mecz  w piłce nożnej w lokalnych rozgrywkach w tej kolejce. W sobotę grał BUK, Jankowice i kuźniańska Stal. Wczoraj mocno obawialiśmy się o wynik meczu rudzkiego BUK-u z Czarnymi Nowa Wieś. Obawy były słuszne, mecz niezwykle trudny, ale w efekcie BUK do rud nie powrócił z pustymi rękami. Remis 2:2 dał naszej drużynie kolejny ligowy punk – ważny punk. Dodatkowo zdobyty na super ciężkim terenie w Nowej Wsi. taka postawa naszej drużyny musi cieszyć wszystkich.

Planowo również zagrała Stal, która pokonała gładko zespół z Zabełkowa 3:1. Gratulujemy drużynie ze stolicy naszej gminy, że konsekwentnie i z dobrym skutkiem zmierza do klasy ,,A”.

Nie mamy niestety dobrych wieści dla kibiców z Jankowic. Tamtejszy LKS po raz kolejny przegrał swoje spotkanie. Tym razem z Ocicami 1:2. Ta kolejna porażka musi budzić nasze wielkie zaniepokojenie. Najwyższa już pora, by zespół który jeszcze nie tak dawno gromił niemal wszystkich, powrócił do dawnej formy i efektywnej gry. Przyczyna złej postawy zespołu z Jankowic jest dosyć łatwa do określenia, klubowi decydenci muszą jednak to zrobić rzetelnie a nie tylko na pokaz. ,,Kula” gromadząca kolejne porażki toczy się bowiem z kolejki na kolejkę w stronę klasy ,,C”. A spadu sympatycznej drużyny z Jankowic przecież nikt nie chce. Najwyższa więc pora wykrzyczeć głośne S.O.S. dla jankowickiego klubu z pożytkiem dla lokalnych patriotów piłki kopanej.

Wyniki z soboty 07.04.2018 r.:

**** Czarni Nowa Wieś   2-2     LKS ,,BUK” Rudy

**** Ocice Racibórz       2-1     LKS Jankowice

**** KS Kuźnia Raciborska       3-1     LKS Zabełków

*** Zapowiedź weekendowych meczów:

Lokalna ligowa piłka toczy się dalej. Pierwszy poświąteczny weekend będzie więc kolejna kolejka w lokalnych ligach. Do tych meczów każda z naszych drużyn podchodzi z innej pozycji w tabeli. Dzisiejszy mecz BUK-u może być w przypadku zwycięstwa naszej drużyny szansa na to by złapać kontakt z czołówka tabeli. Tak, tak, to żadna przesada. Tak jednak może się stać tylko w przypadku zainkasowania w dniu dzisiejszym kompletu punktów. Z góry jednak mówimy, ze nie będzie łatwo. Dlaczego?

Ano dlatego, że BUK jedzie do Nowej Wsi gdzie zmierzy się z Czarnymi. Zespół dzisiejszego rywala zajmuje 6 miejsce tabeli z 25 punktami. Z kolei nasz BUK ma 22 punkty ( o 3 mniej niż rywal ) zajmuje miejsce 11. Jak więc widzimy, ten mecz może być bardzo kluczowy i na długi okres może ukształtować układ w tabeli. Może również otworzyć kolejne nowe perspektywy.

W sobotę więc pierwsza drużyna BUK-u prowadzona przez trenera Mierę rozegra kolejne spotkanie ligowe raciborskiej ,,A” klasy, przeciwnikiem będzie nie byle kto, bo solidna w tym sezonie Nowa Wieś, która jesienią pokonała rudzki zespół 2:0.

*** Czarni Nowa Wieś – LKS ,,BUK” Rudy

Sobota, 07.04.2018, godz. 16.00.

Redakcja