środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Kolejny weekend rozpoczniemy jeszcze dzisiaj.

Kolejny weekend rozpoczniemy jeszcze dzisiaj.

weekendNo i mamy piątek, co czyni że tydzień ,,chyli” nam się już ku końcowi. W kilkugodzinnej perspektywie mamy więc kolejny jesienny weekend. Patrząc za okno możemy być zadowoleni z tego jaką pogodę niesie ze sobą tegoroczna jesień. Dni pomimo porannego zachmurzenia, w trakcie dnia stają się słoneczne. Dzięki temu kolejne dni możemy spędzać do wieczora na dworze przy wykonywaniu jesiennych prac ogrodowych. Z kolei, za kilka dni pożegnamy już miesiąc wrzesień i nastanie 10 miesiąc bieżącego roku – październik. W ten sposób do końca roku pozostanie nam jeden pełny kwartał. To już doprawdy niewiele. Tymczasem cieszmy się, że mamy ładną i słoneczną pogodę. Przed zbliżającym się weekendem to może być niezła perspektywa miłego, efektywnego spędzenia czasu. Patrząc do przodu na prognozy pogody widzimy, że aura w dalszym ciągu będzie bardzo poprawna.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 28 września br. w 6 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 271 dniem roku, do jego końca pozostały więc 94 dni.

Przeżywamy 6 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia spadnie do około +20oC, w tej chwili wynosi  około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.09, zaś zmierzch około godz.: 19.03.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.42 zajdzie natomiast o godz. 18.32 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 50 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 46 minut. Widać więc, że długość dnia jest już krótsza niż nocy o 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 28 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 34 minuty, 35 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 45 minut i 31 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Jan, Laurencjusz, Marek, Salomon, Wacław, Wacława i Wawrzyniec. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który nie jest wolny, zawsze idealizuje swoją niewolę”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli chcesz być kochany, kochaj sam”.

Póki co, jesienna pogoda jest poprawna. Ostatnie dni są pogodne, piękne i w miarę ciepłe. Mamy już jesień, co powoduje, że wieczory i noce są już jednak zdecydowanie chłodniejsze. Coraz bardziej skracają nam się dni i już niedługo popołudniu po pracy trudno nam będzie wykonywać prace na dworze. No może jeszcze w październiku, ale im bliżej będziemy Dnia Zmarłych, tym te możliwości będą malały. Zaś po przesunięciu czasu letniego na zimowy, szybko będzie się ,,ćmiło” i wieczór będzie nastawał bardzo szybko. A my będziemy mogli udać się na jesienne pielesze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego piątku.    Redakcja