niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Boże zmiłuj się na nami. Piecze nadal!

Boże zmiłuj się na nami. Piecze nadal!

slonce

Już od kilku godzin mamy piątek. Za nami jest już miesiąc lipiec i pierwsza połówka wakacji. A w tym momencie wakacje w sposób zdecydowany biegną nam już z górki. Miejmy tego świadomość. W bieżących dniach przychodzi nam mierzyć się z kolejną falą upałów. Aż do niedzieli każdego kolejnego dnia będziemy tego doświadczać. A nasze organizmy będą coraz bardziej wymęczone i wyczerpane. Ale czy jest się czemu dziwić skoro czwartek znowu był kolejnym dniem piekielnym. Godziny popołudniowe, wieczorne i noc pokazały, że takie piekło to nie przelewki. Doprawdy trzeba było szukać nadzwyczajnych metod schładzania organizmów i pomieszczeń. Co jednak jest najgorsze, w ślad za tymi upałami podążają burze, nawałnice z gradobiciem i wielkimi wichurami. Już dzisiaj ostrzegamy wszystkim przed tym, co może się wydarzyć w ten weekend oraz na przełomie tygodnia. Pierwsze tego typu zjawiska mogą dotrzeć do nas już dzisiaj popołudniu, wieczorem i nocą. Póki jednak co, na dworze mamy bardzo ciepłe dopołudnie. Wszystkim naszym czytelnikom a za ich pośrednictwem również ich rodzinom i znajomym życzymy miłego i chłodnego dzionka. I relaksującego wejścia w kolejny letni weekend.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 3 sierpnia br. w 43 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 215 dniem roku, do jego końca pozostało więc 150 dni.

Przeżywamy 43 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +22oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +32oC, w tej chwili wynosi  około +32oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +35oC!!! Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny i ciepły, niebo jest niemal bezchmurne. A słońce skutecznie nas praży. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 43%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.39, zaś zmierzch około godz.: 21.07.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.18 zajdzie natomiast o godz. 20.27 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 4 minuty. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 15 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 3 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 15 minut, 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 4 minuty i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Lidia, Nikodem i Szczepan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Bliscy sąsiedzi rzadko bywają przyjaciółmi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W sierpniu grzmotów wiele, mokrą zimę ściele”.

Przed nami arcyciepły wakacyjny piątek a potem weekend. Wierzyć się nie chce, ale za nami jest już niemal 6 tygodni letnich wakacji, do ich końca pozostają więc 4 tygodnie. Za wszelką więc cenę powinniśmy dążyć do tego, aby efektywnie i efektownie wypocząć. Wolne bowiem minie jak batem strzelił i ani się nie obrócimy a trzeba będzie wrócić do normalnego rytmu dnia pracy. Dobrego i przyjemnego wypoczynku życzymy więc wszystkim naszym czytelnikom.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja