sobota , 23 Marzec 2019
Home » Aktualności » Sport » Piłkarze w lokalnych ligach piłkarskich powoli zbliżają się do końca sezonu.

Piłkarze w lokalnych ligach piłkarskich powoli zbliżają się do końca sezonu.

zapowied kolejkiW lokalnych rozgrywkach piłkarskich znajdujemy się już niemal na finiszu. Ostateczne decyzje dotyczące awansu lub spadku ważyć się będą jednak do ostatniego gwizdka sędziego. I nie ma w tym przesady. BUK i Koziołki wcześniej zapewniły sobie w swoich ligach spokojny byt. Tym spokojnym bytem jest pozostanie w danej klasie rozgrywek. Niestety obydwie te drużyny w trakcie całego sezonu miały wzniosy i upadki. To wszystko doprowadziło do takiej sytuacji, że obydwie te drużyny nie mogły nawet myśleć o awansie do klasy wyżej. Może w kolejnym sezonie będzie lepiej i te zespoły zgłoszą swoje ambicje grania w klasie wyższej. Czas pokaże, czy tak się stanie?

O losie zespołu LKS Jankowice pisaliśmy już wielokrotnie. Zespół ten spadł do najniższej klasy rozgrywek z marnym dorobkiem punktowym. Fakt jest taki, że z klasy ,,C” nie ma już gdzie spadać. Dlatego Jankowice muszą wybrać – albo mobilizacja całego klubu i walka o przyszłoroczny powrót do Serie ,,B”, albo zespół ten popadnie w C-klasowy marazm. Czy środowisko piłkarskie w Jankowicach gotowe jest poczynić zmiany w zarządzaniu klubem oraz w samym zespole? Od tego będzie zależało będzie którą drogą podąży jankowicki klub.

Z kolei zespół kuźniańskiej Stali nadal walczy o awans. Na ile te marzenia są realne pokaże już najbliższa kolejka.

W klasie ,,C” zespół z Siedlisk stał się ot takim przeciętniakiem tej klasy. W przyszłym sezonie w klasie ,,C” zespół ten zagra wraz z Jankowicami. Czy stać Płomień i Jankowice na sprawowanie rządów w klasie ,,C”?

 

Poniżej podajemy zestawienie par na ta kolejkę rozgrywek:

– terminy i godziny spotkań trzeba obserwować na stronach klubowych zespołów. Mogą bowiem w ostatnich kolejkach nastąpić zmiany.

^^^ Klasa ,,A”:

*** LKS ,,BUK” Rudy – Płomień Kobyla

 

^^^ Klasa ,,B”:

*** KS Kuźnia Raciborska  – LKS 07 Markowice (Racibórz)

*** Odra Nieboczowy – LKS Jankowice

*** LKS Ruda Kozielska – Strzelec Rzuchów.

Redakcja