środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Śmierć 2 rowerzystów na DW 916 niech będzie przestrogą dla każdego kierowcy, rowerzysty i pieszego.

Śmierć 2 rowerzystów na DW 916 niech będzie przestrogą dla każdego kierowcy, rowerzysty i pieszego.

Późnym wieczorem w środę na raciborszczyźnie doszło do tragicznego zdarzenia. Od rana na jego temat rozpisują się masmedia z całego kraju. Co się stało? Otóż, z niewyjaśnionych dotąd okoliczności samochód osobowy wjechał w grupę kilku rowerzystów na drodze wojewódzkiej DW 916 Racibórz-Pietraszyn-Samborowice. W wyniku tego wypadku zginęło 2 rowerzystów, kolejni byli ranni. Wielka tragedia! Co było powodem tego zdarzenia? Czy można było go uniknąć? Jak zabezpieczyć się przed kolejnego tego typu wypadkami? Na te i inne pytania każdy z nas musi sobie odpowiedzieć sam, posiłkując się siłą faktów ustalonych na miejscu zdarzenia przez raciborską policję. Mamy późną wiosnę, niedługo nadejdzie lato, więc coraz powszchniejsze staną się nasze jazdy na rowerze. W tym również w godzinach wieczornych i nocnych. Jak się zabezpieczyć, by już nigdy nie dochodziło do zdarzeń o tak tragicznych skutkach?

Do wczorajszego ( środa 30 maja br. ) zdarzenia doszło wieczorem około godz. 22.30. Wypadek miał miejsce na DW 916, kilkadziesiąt metrów od zjazdu z DW 916 w stronę Lekartowa.

W jadących do Raciborza 4 rowerzystów wjechał samochód osobowy Renault Scenic na niemieckich numerach rejestracyjnych. Niestety w wyniku zdarzenia dwóch rowerzystów zginęło. Dwóch kolejnych jest rannych. Na trzech natrafiono w miejscu zderzenia. Czwartego szukano kilkadziesiąt minut. Znaleziono go w rowie, około 100 metrów od pozostałych, blisko miejsca, gdzie zatrzymał się sprawca. Poszkodowany rowerzysta był w szoku. Raciborska komenda wydała komunikat w sprawie.

Zatrzymano kierowcę. Na miejscu pracował prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych. Do akcji zaangażowano kilka zastępów strażaków. Wozy strażackie musiały dokładnie oświetlić miejsce tragedii.

*** Komunikat KPP Racibórz

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem około godziny 22.30 na DW 916 na trasie Samborowice-Racibórz, na wysokości skrętu do Lekartowa. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, kierując samochodem Renault, jadąc z Samborowic w stronę Raciborza na prostym odcinku drogi z nie wyjaśnionej przyczyny uderzył w 4 rowerzystów jadących w tym samym kierunku. W wyniku odniesionych obrażeń dwóch rowerzystów w wieku 44 lat poniosło śmierć na miejscu. Do szpitala zabrani zostali pozostali dwaj mężczyźni w wieku 36 i 44 lat, gdzie po przebadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu. Jak ustalili mundurowi kierowca samochodu był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Jak wykazały wstępne badania – kierowca samochodu był trzeźwy. Została mu pobrana krew, która zostanie zbadana pod kątem obecności narkotyków. Policjanci, którzy ustalają przyczyny wypadku, po raz apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie nocą.

^^^ Zdjęcia z miejsca wypadku:

http://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/66462-tragedia-na-dw-916-raciborz-pietraszyn–nie-zyje-dwoch-rowerzystow–dwoch-w-szpitalu/28619.html

Redakcja