środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Skutki sobotniego wypadku na Przeryciu przechodzą ludzkie wyobrażenie!

Skutki sobotniego wypadku na Przeryciu przechodzą ludzkie wyobrażenie!

prz8,mDo czego może doprowadzić brawurowa jazda samochodem mogliśmy się już przekonać niejednokrotnie. Oczywiście na uwadze mamy głównie istniejące zagrożenie dla osób. Nie bez znaczenia pozostają również szkody materialne. Co dnia życie niesie nam kolejne tego typu przykłady. ,,Pół biedy? jest kiedy owe zdarzenie kończy się szczęśliwie a jedynie mamy do czynienia ze szkodami materialnymi i strachem. Każdorazowo stawiamy sobie jednak pytanie ? co by było, gdyby w strefie niebezpiecznego zdarzenia znajdowali się ludzie? To pytanie zdaje się być w pełni uzasadnione w aspekcie tego co w sobotni wieczór wydarzyło się w Rudach w przysiółku Przerycie.

Poniżej prezentujemy obraz tego, do czego doprowadziła kolizja samochodu osobowego z wiatą ( przystankiem ) autobusową.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie przystanku autobusowego przy drodze wojewódzkiej DW 919, kilkaset metrów za wiaduktem kolejowym przy wyjeździe z Rud na Gliwice.

Jeżeli po obejrzeniu naszych zdjęć ktokolwiek pomyśli, że stan przystanku po wypadku wynika z kolizji z czołgiem lub co najmniej pociągiem ten się myli.

Jak się jednak okazuje, kierowca samochodu SKODA nie opanował pojazdu i wjechał w wiatę przystankową niszcząc ją całkowicie. Na szczęście nikt nie doznał groźniejszych obrażeń.

Przy usuwaniu skutków tego wypadku pracowały 3 wozy strażackie w tym rudzka jednostka OSP Rudy. Oczywiście na miejscu zdarzenia pracowała również policja.

Nie naszą rolą jest to, by publikować informacje dochodzące do nas od osób które rzekomo widziały wypadek, lub też widziały z jaką szybkością sprawca przemierzał trasę. Jednak po skutkach wypadku każdy może sobie wyobrazić ? co było grane.

Mamy  nadzieję, że technicy policyjni zrobią swoje i staną na wysokości zadania przy określeniu prawdziwego powodu zdarzenia.

Na komunikat policji w tej sprawie będziemy oczekiwać z wielkim zniecierpliwieniem.

Możliwości zaistnienia takiego wypadku są bardzo ograniczone i obejmują zaledwie 3 przypadki. Po pierwsze kierowca mógł jechać z zawrotną szybkością, po drugie – mógł stracić panowanie nad kierownicą samochodu, po trzecie – mogło dojść do awarii technicznej samochodu.

Po tym zdarzeniu policja ma więc co robić, tak by mogliśmy poznać prawdziwy powód zdarzenia.

Tym razem, po raz kolejny się udało, bowiem w trakcie wypadku na przystanku nie przybywała żadna osoba. Co by jednak było, gdyby na przystanku oczekiwali ludzie na autobus? To tutaj przecież oczekują na autobus uczniowie szkół, przedszkola a także wielu pasażerów autobusów rejsowych.

Na to pytanie odpowiedzmy sobie po lekturze naszych zdjęć.

Mamy nadzieję również na to, że władze naszej Gminy podejmą wszelkie działania, by wyegzekwować od sprawcy sfinansowanie odbudowy przystanku. Tak po prostu trzeba.   Redakcja

prz1prz2prz3prz4prz5prz3prz4prz5prz6