wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Sierpień mija bezpowrotnie.

Sierpień mija bezpowrotnie.

No to formalnie rzecz ujmując kończy nam się miesiąc sierpień a tym samym tegoroczne wakacje. Fakt jest taki, że za 4 dni wracamy do szkoły. Już słyszymy szlochających i wzdychających uczniów i nauczycieli. Niestety ogłaszamy koniec wielkiej laby, od jutra wracamy do szkół. Taka jest kolej rzeczy. Przed nami jest jednak jeszcze kilka dni odpoczynku. Proponujemy czas ten przeznaczyć na powolne przystosowanie się do nowych warunków szkolnych. Może więc wybrać się na spacer traktem wiodącym …….. nieopodal szkoły. To pozwoli na łagodne przejście z czasu wakacyjnego do okresu szkolnego. Mamy czwartek, ostatni sierpniowy dzień. A dzień jest pogodny i słoneczny, nic nie wskazuje, że pogoda ma się załamać. Lato stabilizuje więc pogodę na umiarkowanym zakresie, co większości z nas powinno pasować. Aby zachować pozytywny wymiar dzisiejszego dnia myślmy tak – co prawda wakacje są już niemal za nami, ale przed nami są jeszcze 3 tygodnie lata. Korzystajmy z tego ile się tylko da.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 31 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 72 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 245 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 121 dni.

To doprawdy 72 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +28oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +30oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 56 – 38%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.00 zajdzie natomiast o godz. 19.32 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 32 minuty. Noc ma więc 10 godzin i 28 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godzinę i 26 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bohdan, Izabela, Jan, Józef, Nikodem, Paulin, Prymian, Rajmund i Rajmunda. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Miłość nie jest jednym z atrybutów Boga, ale sumą jego wszystkich atrybutów”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Ostatnie dni i godziny przed nowym rokiem szkolny warto spędzić w sposób bardzo atrakcyjny. Możliwości ku temu mamy bardzo dużo. My jednak zachęcamy by wiele czasu spędzić na łonie natury – w lesie, parku, lub po prostu w przydomowym zagajniku. Od poniedziałku przyjdzie zasiąść z powrotem w szkolnych ławach i o takich planach będzie można tylko poważyć. Na pierwszym planie będzie bowiem nauka, a potem dopiero popołudniowy odpoczynek. Cóż jednak począć, taka jest kolej rzeczy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego czwartku.   Redakcja