niedziela , 16 Grudzień 2018
Home » Aktualności » Sam możesz sprawdzić czym oddychasz? W każdej chwili możesz sprawdzić odczyt z Centrum Rud.

Sam możesz sprawdzić czym oddychasz? W każdej chwili możesz sprawdzić odczyt z Centrum Rud.

Sam możesz w każdej chwili sprawdzić jakość powietrza jakim aktualnie przychodzi nam oddychać w Rudach i w okolicy. To proste – aby sprawdzić stan powietrza w Rudach (stopień jego zanieczyszczenia) wystarczy kliknąć tutaj: https://map.airly.eu/pl/#latitude=50.19189&longitude=18.44909&id=2588

Szersze spojrzenie na wiele innych miejscowości i regionów uzyskasz tutaj: https://map.airly.eu/pl/

Zapraszamy do korzystania z tych możliwości. Warto bowiem wiedzieć co wdychamy.

Kontynuując temat zanieczyszczenia otaczającego nas powietrza – którym przecież oddychamy my i nasze dzieci podajemy kolejne pozytywne informacje w tym temacie. Otóż w powiecie raciborskim zamontowano kolejne już urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego. Czujniki zostały zamontowane w każdej z gmin oraz w każdej dzielnicy miasta Raciborza – informują urzędnicy starosty. W naszej Gminie pomiar wykonywany jest w Kuźni Raciborskiej oraz w Rudach. Każdy z nas może sprawdzić stan czystości powietrza w danej chwili, wystarczy tylko dysponować dostępem do Internetu. Jak to zrobić – czytaj poniżej.

Stan czystości powietrza w wybranej gminie powiatu oraz dzielnicy Raciborza możemy sprawdzić wchodząc na stronę http://telemetria.tech/.

Czujniki jakości powietrza zostały zaprojektowane i wykonane przez studentów koła naukowego kierunku Automatyka i Robotyka Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Projekt został sfinansowany przez powiat raciborski oraz miasto Racibórz.

– Uwzględniając wcześniej zamontowane czujniki aktualnie na terenie powiatu funkcjonuje 30 punktów pomiaru zanieczyszczeń powietrza – informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

*** Jakość powietrza można sprawdzać na stronach:

http://telemetria.tech/

http://www.looko2.com/heatmap.php

https://map.airly.eu/pl/

Rudy –  https://map.airly.eu/pl/#latitude=50.19189&longitude=18.44909&id=2588  

Redakcja