poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Rudy: Znęcał się nad córką, zaatakował nożem interweniujących policjantów. Teraz siedzi w areszcie i grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności!

Rudy: Znęcał się nad córką, zaatakował nożem interweniujących policjantów. Teraz siedzi w areszcie i grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności!

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej przy wsparciu dodatkowego patrolu z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zatrzymali w minioną niedzielę mężczyznę podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad swoją córką. Zarzuca się mu wszczynanie awantur, podczas których m.in. groził pozbawieniem życia, wyzywał i obrażał pokrzywdzoną. Ponadto, w trakcie interwencji 74-latek zaatakował nożem policjantów z Kuźni Raciborskiej i Raciborza. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W niedzielne przedpołudnie kuźniańscy policjanci zostali wezwani na interwencje do miejscowości Rudy. Zgłoszenie dotyczyło awanturującego się mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce mundurowi potwierdzili informacje. Na widok stróżów prawa sprawca zamknął się w pokoju, skąd w dalszym ciągu groził pozbawieniem życia i zdrowia rodzinie, kierując swą agresję także wobec interweniującego patrolu. Policjanci próbowali uspokoić 74-latka, jednak bezskutecznie. W związku z zagrożeniem, jakie stwarzał, mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Kiedy wyważyli drzwi do pokoju, 74-latek zaatakował ich nożem. Do pomocy przybył dodatkowy patrol z raciborskiej komendy, który pomógł obezwładnić sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mu zarzuty znieważenia oraz czynnej napaści na policjantów, a także znęcania się nad córką. Cała dokumentacja trafiła do raciborskiej prokuratury, która wnioskowała o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd we wtorkowe przedpołudnie przychylił się do wniosku. Najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi więc w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Autor: KPP w Raciborzu.

Redakcja