niedziela , 19 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Ruch na moście został uruchomiony jednym pasem ruchu, prace na obiekcie i wokół niego jednak jeszcze ,,co nieco” potrwają.

Ruch na moście został uruchomiony jednym pasem ruchu, prace na obiekcie i wokół niego jednak jeszcze ,,co nieco” potrwają.

Jak informowaliśmy na naszych łamach w dniu wczorajszym, właśnie wczoraj – tj. w czwartek 10.10.2019 r. w godzinach popołudniowych ( około godz. 14.30 ) dokonano otwarcia ruchu w sposób ograniczony na moście w Rudach w ciągu drogi wojewódzkiej DW 919. Most przebiega nad rzeką Ruda.

Od tej chwili  ruch kołowy został skierowany na 1 pas ruchu przez nowy obiekt mostowy. W dalszym jednak ciągu funkcjonować będzie ruch tylko jedną jezdnią – naprzemiennie. Tym samym ruch na moście ,,tymczasowym” został zamknięty. Tak będzie do zakończenia remontu drugiej jezdni ciągu drogi wojewódzkiej DW 919 przed i za mostem. Dopiero wtedy można będzie mówić o ostatecznym odbiorze całego obiektu i jego infrastruktury oraz pełne oddaniu go do użytku – 2 pasami ruchu.

Na dzisiaj jednak sytuacja jest taka, że Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie nowego obiektu. Jak jednak pisaliśmy wcześniej prace na infrastrukturze wokół mostu będą trwały nadal. Wczoraj o godz. 14.00 nastąpiło ,,małe” przecięcie wstęgi w obecności kilku osób ważnych. Na miejscu byli przedstawiciele naszej Gminy, miasta Racibórz, Wykonawcy Zarządu Dróg Wojewódzkich  oraz minister Michał Woś.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tego wydarzenia oraz nasz wcześniejszy materiał dotyczący stanu prac na moście.

*** Zdjęcia patrz: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/76781-pierwsze-samochody-przejechaly-po-nowym-moscie-w-rudach–foto-i-wideo-/34049

*** Nasz wcześniejszy materiał: http://znadrudy.pl/aktualnosci/juz-niedlugo-ruch-drogowy-zostanie-skierowany-na-post-wykonawca-czeka-na-pozwolenie/

Redakcja