piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Rozpoczynamy ostatni w tym roku pełny tydzień wiosny. Idzie ku lecie!

Rozpoczynamy ostatni w tym roku pełny tydzień wiosny. Idzie ku lecie!

W dalszym ciągu w kalendarzu mamy wiosnę, powoli chyli nam się ona jednak ku końcowi, zbliżamy się więc do przesilenia wiosenno-letniego. Po nocy świętojańskiej niestety zacznie nam ubywać dnia!!! Nie chce się to mieścić w głowie, ale polega to na fakcie. Przed nami więc jeszcze trochę wiosny, a potem zakróluje Lato. Jakie będzie – trudno dzisiaj jest wyrokować? Jakie jednak by nie było, my będziemy musieli się do tego dostosować. Biorąc pod uwagę to wszystko co w zakresie pogody działo się tej wiosny wokół nas możemy mówić, że po raz kolejny mieliśmy niesamowite szczęście. Aby nabrać respektu i pokory wobec natury wystarczy obejrzeć, to co dzieje się czasami w innych częściach naszego kraju i świata. Jednak póki co degustujmy ze smakiem ostatnie dni tegorocznej wiosny, wszakże na kolejną wiosnę będziemy musieli czekać aż 9 miesięcy. Czekać jednak warty! Miłej niedzieli życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 11 czerwca br. w 83 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 161 dniem roku, do jego końca pozostały więc 204 dni.

I wreszcie mamy 83 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +19oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +26oC, w tej chwili wynosi około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Od samego rana dzień jest w pogodny, z lekkimi chmurami. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.51, zaś zmierzch około godz.: 21.34.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 20.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 18 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 18 minut, 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anastazy, Barnaba, Feliks i Teodozja. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie ten szczęśliwy co wszystkie kwiaty zrywa, lecz ten co jeden zerwie i szczęściem go nazywa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec mokry, zimny maj, gospodarzom pewny raj”.

Po dynamicznych zmianach pogody, aura powoli się stabilizuje. Zanim jednak stabilizacja się utrwali miejmy wkalkulowane to, że w każdej chwili możliwe jest ,,wszystko”.

Mamy późną wiosnę i powoli zbliżamy się do połówki roku. A więc nie mamy się co dziwić, wszakże już za niewiele będziemy mieli lato a w ślad za nim upragnione wakacje. A jak tam z Państwa planami na ten czas? Czy urlopy i wypoczynek zostały już precyzyjnie przez Was ustalone? Jeśli nie, to najwyższa pora.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja