poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Rozpoczynamy kolejny tydzień nauki i pracy.

Rozpoczynamy kolejny tydzień nauki i pracy.

Mamy nadzieję, że po kilkudniowym okresie zmiennej i dynamicznej wiosennej pogody doczekamy stabilizacji aury. Trwa poniedziałkowy poranek, jest ciepło, nawet parno, ba dla wielu z nas za ciepło. Ale czy jest się czemu dziwić, przecież wyraźnie idzie już ku lecie. Mamy pierwszy czerwcowy pełny tydzień, który pod względem pogody może być również mało stabilny. W sumie jednak mamy piękny okres roku – końcówka wiosny, w perspektywie widać już lato i wakacje. Jest w nas nadzieja, że trwający tydzień wszyscy z nas spożytkują właściwie. Praca, pracą, ale również nie zapominajmy o odpoczynku i odrobinie relaksu. O tej porze roku jest to niezbędne, tak by odbudować mocno nadwątlone nasze siły fizyczne i psychiczne intensywną wiosenną pracą. Skoro mamy poniedziałek, musimy powrócić do pracy i nauki. Zalecamy tylko daleko idącą powściągliwość w dawkowaniu sobie pobytu na gorącym słońcu. Pamiętać również musimy, że meteorolodzy zapowiadają na dzisiejszy dzień nadejście burz i dynamicznych zjawisk pogodowych. Po takim gorącu nie się więc co dziwić, bądźmy więc bardzo ostrożni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 4 czerwca br. w 76 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 154 dniem roku, do jego końca pozostało więc 211 dni.

I wreszcie mamy 76 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +26oC, w tej chwili wynosi około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Od samego rana dzień jest ciepły, wręcz duszny, ale po niebie wędruje wiele chmur. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.54, zaś zmierzch około godz.: 21.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.39 zajdzie natomiast o godz. 20.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 9 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 4 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 12 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 10 minut, 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Franciszek, Karol i Saturnin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Rząd wciąż chce naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”.

Przed nami taki okres, że powinniśmy go dobrze zaplanować, tak aby na wszystko starczyło nam czasu. Mamy końcówkę wiosny, finiszuje rok szkolny, ze względu na intensywny przyrost traw czeka nas ogrom pracy na dworze, mamy wreszcie naszą pracę zawodową. Jak wszystko to podsumujemy, to może nam w kolejnych dniach i tygodniach brakować sił i czasu. Dużo tych spraw, w związku z czym powinniśmy sobie ,,jakoś” ten czas racjonalnie poukładać. I tak czyńmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnej oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja