niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Rozpoczęty tydzień nie będzie dla nas lekki.

Rozpoczęty tydzień nie będzie dla nas lekki.

Przychodzi nam przeżywać ostatnie 2 dni lipca. A oznacza to tylko to, że do końca wakacji pozostaje nam niemal równy miesiąc. Pogoda na dworze od kilku dni przypomina tropic niż letnią pogodę w środkowej Europie. Mamy ciepły i duszny poniedziałek, pomimo tego, że na niebie jest dużo chmur. Tak jak zapowiadali meteorolodzy, kolejne 3, może 4 dni będą dla nas bardzo gorące. A co za tym idzie trudne. Idą do nas bowiem upały które potrwają znaczną część tygodnia. Za nami jest już 2 dniowy weekend – również gorący z wielką duchotą. Rozpoczynamy więc kolejny wakacyjny a zarazem letni tydzień. Na pocieszenie możemy stwierdzić następujący fakt – mianowicie to, że od najbliższego weekendu ma się ździebko ochłodzić. Może o 4, może o 5 stopni. I to wszystko. Pogoda również ma się ustabilizować a więc pozbędzie się dzisiejszych dynamicznych zmian. I ta informacja sama w sobie jest chyba dobra, musimy tylko przetrwać kilka kolejnych dni.

A lato trwa w najlepsze. Korzystajmy więc z jego uroków niezależnie od tego jakie by one nie były. I pamiętajmy – pracujemy tylko tyle ile jest to niezbędne, pozostały czas przeznaczamy na wypoczynek i wakacyjny relaks. To z pożytkiem dla naszego zdrowia i na dobre samopoczucie. Miłego dnia życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 30 lipca br. w 39 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 211 dniem roku, do jego końca pozostały więc 154 dni.

Przeżywamy 39 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +31oC, w tej chwili wynosi  około +29oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +32oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, słoneczny i ciepły z lekkim pułapem chmur. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 744  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.34, zaś zmierzch około godz.: 21.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.13 zajdzie natomiast o godz. 20.33 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 15 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 1 godzinę i 4 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 30 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę i 4 minuty, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 15 minut i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Julia, Julita, Ludmiła i Maryna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Około dnia świętej Marty, ze żniwami już nie żarty”.

Za oknem bardzo piękna pogoda. Patrząc na prognozy pogody będzie ciepło, możliwe są burze. Nie powinno nas to jednak zniechęcać do spędzenia dzisiejszego dnia po pracy na dworze. Aż się prosi, by zorganizować maleńki wypoczynek w cieniu drzew z zimnymi napojami w tle. Dzisiejszy dzień może być doskonałą okazją do miłego spędzenia popołudnia i wieczoru. Zachęcamy. Pamiętajmy jednak o cieple i o możliwych dynamicznych zmianach pogody.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja