piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Rozpoczęliśmy zimę

Rozpoczęliśmy zimę

zima_wiosnaPo długich przygotowaniach do świąt, właśnie wkraczamy w finisz tych przygotowań. Co prawda, Wigilię mamy dopiero w czwartek, ale już teraz wkroczyliśmy w zasadniczy okres poprzedzający Boże Narodzenie. Tak właściwie, to od Wigilii Bożego Narodzenia dzielą nas godziny. Z całą pewnością w naszych domach trwają najważniejsze świąteczne przygotowania. Dobrze byłoby, gdyby najbliższe 3 dni ( wtorek, środa, czwartek ) mogły być dla nas wolne od pracy. To powinno zapewnić nam czasowy komfort naszej domowej pracy przedświątecznej a już na pewno w dzień Wigilii.  Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom, że dzisiaj ( wtorek ) 22 grudnia wczesnym rankiem rozpoczęliśmy astronomiczną zimę. Stało się to o godz. 5.48. Mamy również pierwszy dzień zimy kalendarzowej, która potrwa do 21 marca 2016 r. A na dworze od samego rana jest pogodnie ale bardzo wietrznie. Przyznają Państwo, że taka pogoda z zimą nie wiele wspólnego. Tymczasem już dzisiaj na godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do budowy stajenki bożonarodzeniowej w naszym kościele parafialnym.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 22 grudnia br., w 1 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 355 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 10 dni. Mamy więc pierwszy dzień tegorocznej zimy.

To 1 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +9oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +8oC. Od samego rana mamy typową jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 752 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 -8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 81%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44, zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 2 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc najkrótszym dniem w roku. Teraz długość dnia ,,stanie? na 2-3 dni, po czym dnia zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Drogomir, Ksawera, Honorata, Zenon, Franciszka, Gryzelda, Flawian i Beata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie czas jest nam dany, lecz chwila?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima?.

Już tylko godziny dzielą nas od chwili kiedy rozpoczynamy wielkie świętowanie. Za sobą mamy już IV Niedzielę Adwentu. W niedzielę wielu z nas godnie ,,pożegnało? się z Adwentem na Jarmarku Adwentowym w piwnicach rudzkiego opactwa. Przyznajemy, że świąteczny klimat tego miejsca po raz kolejny został wyniesiony na wysoki poziom. Niech radość tam panująca zostanie przeniesiona do naszych domów, gdzie powinna rozkwitać na łonie naszych rodzin. Wielkie dzięki dla księdza Jana i całej Jego drużyny, wielkie dzięki za doznane przeżycia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego wtorku.    Redakcja