czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Rozpoczęliśmy ostatni tydzień letniej kanikuły.

Rozpoczęliśmy ostatni tydzień letniej kanikuły.

Przedostatni wakacyjny weekend jest za nami. Pogoda była w miarę poprawna. Było ciepło, ale dosyć silne podmuchy wiatru skutecznie łagodziły uczucie ciepła. Tylko sobotnia nocna burza naruszyła chwilową równowagę pogodową. Można zaryzykować więc stwierdzenie, że miniony weekend spełnił nasze oczekiwania. Wobec powyższego wiele czasu mogliśmy spędzić na dworze. A dzisiaj na dworze mamy ładną pogodę aczkolwiek na niebie zalega wiele chmur. Niektóre z nich wyglądają naprawdę groźnie. Tymczasem coraz mniej czasu pozostało nam do końca wakacji. W zależności jak liczyć – 5 – 7 dni! Czasu mało a wypoczywać chciałoby się jeszcze długo. Najważniejsze jednak, by pogoda w te ostatnie dni kanikuły była w miarę dobra. Fajnie byłoby zakończyć wakacje piękną słoneczną pogodą. Nic bowiem nie niweczy ludzkiego samopoczucia jak zła pogoda w takim czasie. Musimy więc w imię tej sprawy mocno trzymać kciuki. Miłego całego tygodnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników poniedziałek 28 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 69 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 242 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostały więc 124 dni.

To doprawdy 69 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +22oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +23oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 50%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.56 zajdzie natomiast o godz. 19.39 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 43 minuty. Noc ma więc 10 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godzinę i 15 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, Hermes, Joachima, Sobiesław, Aleksy, Augustyn, Aleksander. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Najlepszym sposobem, by wpaść na dobry pomysł jest… mieć wiele pomysłów”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Używaj świata, póki służą lata”.

Mamy świadomość tego, że wielu z nas, zwłaszcza dzieciom i młodzieży włos się jeży na głowie patrząc na kalendarz. Dlaczego? To proste, widać bowiem na horyzoncie w bezpośredniej bliskości koniec wakacji. Oj, czujemy z jakim odbiorem spotyka się u naszych czytelników ta informacja. Cóż jednak począć kalendarz i czas kołem się toczy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego poniedziałku.   Redakcja