środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Rozpoczęliśmy ostatni adwentowy weekend tego roku

Rozpoczęliśmy ostatni adwentowy weekend tego roku

choineczkaCzy odczuwacie Państwo już gorączkę przedświąteczną? Kolejne dni upływają bardzo szybko. I jak się potocznie mówi ? ani się nie odwrócimy a zawitają do nas święta. I miejmy świadomość tego, że równie szybko one miną. Tak to już jednak bywa, że czas biegnie i biegnie. Stąd też nasze codzienne apele o wyhamowanie i wrzuceniu przysłowiowego ,,luzu?. Mamy tego świadomość, że lekko tak mówić a gorzej jest z realizacją naszych postanowień. A od świąt dzielą nas 3 robocze dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 19 grudnia br., w 88 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 352 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 13 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostają 3 dni.

To 88 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +9°C w tej chwili wynosi około +6°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +9°C. Od samego rana mamy wilgotną, jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 752 ? 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 88%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42, zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc o 11 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tymoteusz, Abraham, Dariusz, Beniamin, Urban, Mścigniew i Bogumiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Dziesięcioro przykazań jest tylko dlatego tak zwięzłe, jasne i zrozumiałe, że powstało bez pomocy ekspertów i doradców?.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pogoda na Urbana, to wielka wygrana?.
Czy macie Państwo jeszcze siły by cokolwiek robić? Czy tak jak my padacie z nóg? Kiedy wreszcie pójdziemy po rozum do głowy, by unikać takich sytuacji. A powtarza się ona co roku. Spróbujmy jednak tak ostatecznie rozplanować nasze zajęcia, aby w Wigilię nie mieć już większej harówy i gonitwy. Tak aby do kolacji przystępować w spokoju i jako tako wypoczęty. Apelujemy o to i życzymy by tak właśnie się stało.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej adwentowej soboty.            Redakcja