niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Rozpoczęliśmy 5 tydzień wakacji.

Rozpoczęliśmy 5 tydzień wakacji.

Za nami jest już kolejny letni weekend. Zarówno sobota jak i niedziela były wspaniałymi letnimi dniami. Temperatura w trakcie dnia znacznie przekraczała zapowiadane 26oC. Było również bardzo duszno. Nowy tydzień rozpoczęliśmy jednak w niższej temperaturze. Mamy pogodny dzień i wielką nadzieję na to, że dane nam będzie funkcjonować w lepszym układzie termicznym. Coś jednak meteorolodzy niepokoją nas wizją nadejścia gwałtownych burz i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych. I w tym zakresie mamy nadzieję, że będzie jednak dobrze. Mamy wakacyjny poniedziałek, warto więc poza pracą poszukać popołudniowych i wieczornych chwil wytchnienia. Należą nam się z całą pewnością, a zwłaszcza tym wszystkim którym nie było jeszcze w te wakacje odpocząć. Pamiętajmy więc – praca tak, ale nie ponad wszystko. Dla wielu bowiem osób ekstremalne letnie warunki pogodowe są bardzo męczące. Pamiętajmy więc o tym, by w tych warunkach nie eksploatować się zbyt mocno. Pijmy dużo i często wodę, tak by na bieżąco uzupełniać ubytek płynów w organizmie.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 23 lipca br. w 32 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 204 dniem roku, do jego końca pozostało więc 161 dni.

Przeżywamy 32 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 741  mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.22, zaś zmierzch około godz.: 21.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.03 zajdzie natomiast o godz. 20.42 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 41 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 46 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 23 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 46 minut, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 41 minut i 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Apolinaria, Apolinary, Bogna, Joanna i Żelisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kluczem, który uwalnia energię jest pragnienie. Jest to także klucz do długiego i interesującego życia. Jeśli mamy wytworzyć jakiś prawdziwy zapał, prawdziwą siłę – musimy zacząć się czymś ekscytować”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co dzień człowiek mędrszy”.

Trwa lato, wielu z nas wypoczywa na urlopach, pozostali jednak pracują i przebywają w miejscach zamieszkania. Nie oznacza to jednak, że dla tych osób nie ma wakacji. Tak jak już wielokrotnie pisaliśmy, to jak spędzamy ten okres zależy od nas samych. W środku lata powinniśmy zwolnić tempo naszego życia i odpocząć od trudów naszego życia. Wtedy nasze życie będzie miało sens a w nas na powrót powrócą siły i wigor życia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja