piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Rozpoczęliśmy 3 tydzień Adwentu

Rozpoczęliśmy 3 tydzień Adwentu

pobudkaW dniu wczorajszym mieliśmy 13-tego. Nie chcieliśmy jednak wywoływać wilka z lasu, w związku z czym informację na ten temat ograniczyliśmy tylko do zdawkowego zapisu. Tak na wszelki wypadek ? bo przecież licho nie śpi. Czy nam się to udało, musicie Państwo sami ocenić to na podstawie swoich indywidualnych przeżyć. W ten oto sposób, mamy już za sobą ostatnią trzynastkę w tym roku, kolejna taka będzie już w nowym roku. Od kilku godzin mamy poniedziałek, tak więc trwa kolejny tydzień Adwentu. Czas biegnie tak szybko, że do końca tego roku mamy nieco ponad 2 tygodnie. I to wszystko. Dalej, jak Bóg da, mamy przed sobą cały kolejny rok i jeszcze następne. A od świąt dzieli nas 8 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 14 grudnia br., w 83 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 347 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 18 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni  pozostaje 7 dni.

To 83 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +4oC w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +4oC. Od samego rana mamy wilgotną, jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 752 ? 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 76%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.38, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 16 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa jeszcze do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Pompejusz, Alfred, Izydor i Heron. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście nie jest stacją, do której przyjeżdżasz, lecz sposobem podróżowania”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Taka pogodę Nowy Rok przynosi, jak na Jana od Krzyża się głosi?.

Mamy świadomość tego, że przed każdym z nas jest jeszcze do wykonania wiele prac przedświątecznych. Nie dajmy się jednak zwariować ? święta to nie tylko jedzenie i prezenty. Ważniejsza jest sfera naszych doznań, uczuć i to co w trakcie tych świąt uda nam się przeżyć.  Podstawą wszystkiego jednak jest to, aby każdy z nas do świąt przystępował wypoczęty. To doprawdy klucz do pięknego ich przeżycia. Niech wola przeżycia spokojnych i pięknych świąt zdominuje okres naszych przygotowań do nich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego poniedziałku.    Redakcja