poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Różności » Witamy we wtorek. Każdy kolejny dzień ma być cieplejszy.

Witamy we wtorek. Każdy kolejny dzień ma być cieplejszy.

Kolejny poniedziałek za nami. Można by powiedzieć, że pierwsze koty za płoty. Nasze zapowiedzi pogodowe dotyczące wczorajszego dnia potwierdziły się w całej rozciągłości. Dzień był lekko pochmurny, było zdecydowanie chłodniej niż było w weekend i tak ma być jeszcze dzisiaj, a potem …. . A potem zobaczymy, ale wygląda na to, że czeka nas piękna i ciepła pogoda. Oby do końca października. Tymczasem już dzisiaj rano mieliśmy w wielu miejscach mgłę. Przekonali się o tym Ci którzy musieli dzisiaj zwolnić samochodem i włączać światła przeciwmgielne. Czekając na lepszą pogodę, musimy ostro zabierać się na wykonywanie jesiennych prac w naszych ogrodach, ogródkach, na podwórkach i w piwnicach. Może bowiem być tak, że nagle pogoda się załamie. A robota zrobiona musi być. Dlatego nie zwlekajmy z nią, bo możemy nie zdążyć. Tym bardziej, że dni bardzo szybko się nam skracają. Pamiętajmy również, że już za kilkanaście dni będziemy przesuwać czas z letniego na zimowy i dzień skróci nam się już o kolejną godzinę. A żyć trzeba dalej.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 9 października br. w 17 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 282 dniem roku, do jego końca pozostały więc 83 dni.

Przeżywamy 17 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +20oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Od samego rana dzień jest zamglony. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.27, zaś zmierzch około godz.: 18.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.59 zajdzie natomiast o godz. 18.08 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 7 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 1 godzinę i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 9 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 15 minut, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 7 minut i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arnold, Bogdan, Denis, Dionizy, Jan, Ludwik i Sara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co powiesz w sekrecie, to wiedzą w całym powiecie”.

Za oknami mamy zamglony poranek. Wygląda jednak na to, że dzisiaj w trakcie dnia deszcz nie będzie padać, ale żadnego pogodowego szaleństwa nie będzie. Jeśli słońce wyjdzie zza chmur i utrzyma się cały dzień, to będzie to wielki sukces. W takiej scenerii przyjdzie nam przeżywać kolejny jesienny dzionek. Ale piękna pogoda i ciepło nadchodzą. Miłego dnia życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja