środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Różności » Przeżywamy piękną jesienną środę.

Przeżywamy piękną jesienną środę.

Czas biegnie bezlitośnie szybko. Jeszcze nie tak dawno degustowaliśmy się świątecznym tygodniem ze świętem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, za nami jest już również kolejny weekend. I szykujemy się do kolejnego – również długiego weekendu. Tymczasem mamy już środę, która od samego rana jest pogodna i ciepła. Przed nami więc stoi bardzo pogodny dzień. Nieuchronnie jednak zmierzamy w stronę zimy. Póki co trwa jednak jesień i szybko mijają nam kolejne dni listopada. Za 3 dni minie już pierwsza dekada tego miesiąca a my szybkimi krokami będziemy się zbliżać do grudnia. A jak miesiąc grudzień, to wiemy co za tym faktem stoi. A stoi wielkie, mianowicie przygotowanie do świąt i świętowanie oraz witanie nowego roku. Wcześniej natomiast, bo już na początku grudnia rozpoczniemy najpiękniejszy okres roku – okres wielkiego oczekiwania – Adwent. Super czas przed nami. Nieprawdaż?

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 7 listopada br. w 46 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 311 dniem roku, do jego końca pozostały więc 54 dni.

Przeżywamy 46 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +17oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 62 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.13, zaś zmierzch około godz.: 16.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 17.13 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 27 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 33 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 22 minuty. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 5 godziny i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 7 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 57 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 22 minuty i 4 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Achilles, Karyna, Melchior, Antoni, Florentyn, Engelbert, Ingarda, Florencjusz i Florenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości dobrze jest dawać, gdy się jest proszonym, ale lepiej jest dawać bez usłyszenia prośby, domyślając się potrzeby”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kogo Bóg chce pokarać, rozum mu odbiera”.

Od samego rana mamy pogodny i słoneczny dzień. Jest środa, więc przed nami staje możliwość dłuższego bycia na dworze. Możemy w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Z całą pewnością każdemu z nas pozostało jeszcze wiele prac do wykonania. Dzisiaj nadarza nam się okazja, by z częścią tych prac się uporać. Tylko bardzo prosimy, by nie przesadzać. Warto również dłuższą chwile dzisiejszego dnia przeznaczyć na wypoczynek i rekreację. Od czego mamy jednak długie wieczory? Przyjemnego dnia życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja