niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Również piątek powitał nas słoneczną pogodą i ciepłem. To ci jest wiosna!

Również piątek powitał nas słoneczną pogodą i ciepłem. To ci jest wiosna!

Kiedy bieżący tydzień rozkręcił nam się na dobre, trzeba go powoli kończyć Tak na dobrą sprawę to znajdujemy się już zdecydowanie w drugiej połówce roboczej części tygodnia. Mamy piątek, więc kolejny weekend jest już tuz, tuż. Na dworze pogoda jest niemal wymarzona. To ci dopiero wiosna zaszczyciła nas swoimi urokami. Wszystko zawdzięczamy ciepłej masie powietrza która nadciąga nad nasz kraj z zachodu. Stąd też nie mamy się co dziwić, że jest tak słonecznie i pięknie. Czy w związku z tym, w najbliższych dniach możemy się liczyć z trwałość takiej pogody? Zaryzykujemy stwierdzenie, że w perspektywie kilkudniowej – tak. A już z cała pewnością superowy będzie cały weekend który to rozpoczniemy dosłownie za ,,chwile”.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 20 kwietnia br. w 31 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 110 dniem roku, do jego końca pozostało więc 255 dni.

Mamy 31 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +21oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień był bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 33%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.07, zaś zmierzch około godz.: 20.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.42 zajdzie natomiast o godz. 19.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 0 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 2 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 20 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 17 minut, 11 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 2 minuty, 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Agnieszka, Czesław, Florencjusz, Florenty, Jagna, Marcelina, Szymon i Teodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Najlepsza jesień tego nie zrodzi, czego wiosna nie zasiała”.

Nie macie Państwo wrażenia, że miniony tydzień minął nam w jakimś zawrotnym tempie? Toć to dzisiaj mamy już za sobą niemal cała robocza część tygodnia. A miesiąc kwiecień powoli ma się nam ku końcowi. Skoro tak jest, to już niedługo wkroczymy w ponoć najpiękniejszy miesiąc roku – maj. Mamy świadomość tego, że każdy z nas może darzyć sympatią inny ulubiony przez siebie miesiąc, nie mniej jednak trzeba się zgodzić z ty, że maj ma swój urok. To wszystko czeka nas już niebawem. Tyle tylko, że równie szybko minie, co miniony czas. Postarajmy się więc bardzo, aby ten piękny miesiąc wykorzystać w takim stopniu jak się tylko da. Z pożytkiem dla naszego zdrowia – tego fizycznego i psychicznego. Ale zanim to nastanie przeżywajmy jeszcze ostatnią dekadę kwietnia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja