środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Rower jest dobry na wszystko, ale …..

Rower jest dobry na wszystko, ale …..

W sezonie wiosennym i letnim rower jest dobrą formą rekreacji a także komunikacji w każdym miejscu. Można dojechać do pracy, szkoły czy na spotkanie ze znajomymi. To również ekologiczny środek poruszania się po zatłoczonych miastach, który w przeciwieństwie do samochodów nie wytwarza szkodliwego smogu. Pamiętajmy jednak o tym, aby jeździć ostrożnie i wzajemnie szanować się na drodze.

policja przypomina: ruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Rower musi być przede wszystkim sprawny – dobre hamulce, oświetlenie, właściwe ciśnienie w kołach to podstawa. Pamiętajmy o kasku, a po zmroku o elementach odblaskowych.

Aby ten sezon rowerowy był dla nas bezpieczny, zastosujmy się do kilku zasad:

– poruszajmy się po jezdni a w miejscach wyznaczonych korzystajmy ze ścieżek dla rowerzystów;

– przez przejście dla pieszych przejeżdżamy tylko i wyłącznie wtedy kiedy jest wyznaczony do tego pas. Kiedy nie ma takiego rozwiązania rower musimy przeprowadzić;

– włączając się do ruchu zachowajmy ostrożność – w szczególności wyjeżdżając z posesji;

– kierownicę trzymajmy oburącz – wtedy mamy największą sprawność i najlepiej panujemy nad swoim rowerem;

– dla własnego bezpieczeństwa nie korzystajmy z telefonu komórkowego podczas jazdy – on nas rozprasza i powoduje, że odwracamy uwagę od tego co się dzieje na drodze;

– poruszajmy się z taką prędkością, która pozwoli nam na bezpieczną jazdę, a w razie potrzeby wyhamowanie;

– korzystajmy z dzwonka, który pozwoli nam ostrzec osobę idącą bądź jadącą przed nami.

Najważniejsze na drodze jest zachowanie ostrożności, rozsądek i przestrzeganie przepisów. Gdy będziemy pamiętać o swoim i innych bezpieczeństwie – na pewno nasze podróże będą przyjemniejsze.

Policja

Redakcja