środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Rok 2016 kończy swoje panowanie.

Rok 2016 kończy swoje panowanie.

Od kilku godzin mamy Sylwestra a więc ostatni dzień 2016 r. W dniu dzisiejszym temperatura wyraźnie utrzymuje się w strefę temperatur ,,ujemnych?. W godzinach wczesno-rannych słupek rtęci w dolinie Rudy spadł do poziomu minus 8°C. W ten oto sposób Nowy Rok będziemy witać w mocno zimowej scenerii. Ale bez śniegu, to jest już pewne. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi czytelnikami dotrwaliśmy w dobrym zdrowiu do ostatnich godzin Starego Roku. Redakcja www.znadRudy.pl planuje, że będzie towarzyszyć swoim czytelnikom cały dzisiejszy dzień ale również o północy, tak aby wspólnie pożegnać odchodzący rok i powitać nowy. Mamy nadzieję, że niezależnie od tego w jakiej formule i w jakim miejscu spędzać będziemy dzisiejszy wieczór i noc, każdy z nas będzie w tym okresie radosny a w Nowy Rok 2017 wejdziemy w dobrym zdrowiu i z nadzieją na kolejny dobry rok naszego życia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 31 grudnia br., w 11 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 366 dniem roku, do jego końca pozostały więc niespełna 1 dzień.

To już doprawdy 11 dzień tegorocznej zimy, do jej końca pozostaje 80 dni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -8oC.  W trakcie dnia podniesie się do +3oC, w tej chwili wynosi  około -2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić max. +2oC. Dzień od samego rana jest na słoneczny i mroźny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 759 ? 754 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 48%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46, zajdzie natomiast o godz. 15.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 8 minut. Noc ma więc 15 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc już o 7 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Jest on o 7 godzin i 48 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia zaczęło nam przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sylwester, Donata, Mariusz, Melania, Saturnina, Sebastian, Tworzysław i Sylwestra. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Św. Sylwestra mroźno, zapowiedź na zimę mroźną?.

Już za kilkanaście ( kilka ) godzin będziemy uczestniczyć w zabawach sylwestrowych, balach i prywatkach. Wielu jednak z nas najbliższą noc spędzi w domach ? u siebie, znajomych, czy też swojej rodziny. Niezależnie od tego gdzie będziemy sylwestrową noc spędzą, róbmy wszystko, aby były to godne pożegnania Starego Roku i godne przywitania Nowego Roku. To tak dla szacunku do wartości najwyższych. Cieszmy się, że dane nam będzie uczestniczyć w tym kolejnym niezwyczajnym wydarzeniu. Wielu bowiem naszym bliskim i znajomym nie jest to dane, gdyż oni już odeszli. Pamiętajmy dzisiaj również o nich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty ( Sylwestra ). Do końca 2016 r. mamy już tylko godziny!    Redakcja