poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Przeżywmy pierwszy wiosenny weekend. Życzymy miłego efektywnego wypoczynku.

Przeżywmy pierwszy wiosenny weekend. Życzymy miłego efektywnego wypoczynku.

kogutWitamy w sobotni poranek. Przeżywamy pierwszy wiosenny weekend. Wiosenna pogoda póki co nie zachwyca. Prawda jest taka, że nastała wiosna, ale w zakresie pogody diametralna zmiana w stronę ciepła nie nastąpiła. Dzisiejszy poranek jest pochmurny, jednak jest stosunkowo ciepło, podobnie jak miało to miejsce w nocy. Meteorolodzy zapowiadali jednak słoneczną i ciepłą sobotę, mamy więc prawo spoglądać w niebo i oczekiwać znacznej poprawy pogody.

Wraz z nastaniem wiosny przybyło nam natomiast obowiązków i pracy, które trzeba zrealizować w miarę w szybkim czasie. I przy nie najlepszej pogodzie. Miejmy nadzieję, że kolejny tydzień przyniesie nam oprócz wielkich doznań duchowych ( związanych ze zmianą pory roku ), same dobre fakty w zakresie pogody, a przecież my tak niewiele chcemy – ma być pogodnie, słonecznie i ciepło. Ciekawe jak Wiosna zareaguje na nasze marzenia i oczekiwania? Spójrzmy więc za poranne okno. Na rozpoczęty wczorajszego popołudnia weekend mamy dobre wiadomości pogodowe – ma być ciepło i słonecznie, ale to nie będzie jeszcze wiosna naszych marzeń. Kolejna wiadomość na ten weekend brzmi – kolejny tydzień będzie pod względem pogody bardzo zmienny – okresy pogodne przeplatać się będą z niepogodą. Kolejny weekend ma za to być bardzo pogodny i ciepły. Tymczasem święta są już coraz bliżej. Za miesiąc będziemy mieli święta już za sobą. W ten oto sposób zarysowujemy przed oczyma naszych czytelników okres dzielący nas od świąt. Tak na dobra sprawę do Wielkiego Tygodnia mamy 3 pełne tygodnie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 23 marca br. – w 3 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 82 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 283 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 3 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 755 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.09, zaś zmierzch około godz.: 18.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.43 zajdzie natomiast o godz. 18.03 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 20 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 40 minut. Dzisiejszy dzień jest już 4 godziny i 2 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 0 godzin i 29 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 23 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 1 minutę i  47 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godziny, 18 minut i 28 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat, Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr i Zbysław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W marcu kto siać nie zaczyna, dobra swego zapomina”.

Chciało by się zaprosić wszystkich do masowego wyjścia na dwór. Mamy jednak świadomość tego, że pogoda nie poprawiła się jeszcze w sposób zdecydowany. Głównie w zakresie temperatury. Dzisiaj trudno jest więc jednoznacznie wyrokować – kiedy i na ile się ociepli. Tak byśmy mogli swoje ,,domowe życie” przenieść na dwór. Dosłownie i w przenośni.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja