niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy środek tegorocznego Lata, bowiem – ,,Święta Małgorzata zapowiada środek lata” ( 20 lipiec ).

Przeżywamy środek tegorocznego Lata, bowiem – ,,Święta Małgorzata zapowiada środek lata” ( 20 lipiec ).

I jak tutaj nie mówić, że Niebiosa czuwają nad nami? Po cyklu upalnych dni pogoda przyniosła nam trzydniowy letni deszcz. W tym czasie padało w nocy, padało o poranku i wreszcie padało za dnia. Wystarczy tylko spojrzeć za poranne okno a zobaczymy jaki budzi się dzień studząc świat kroplami letniego deszczu. Opady były potrzebne nam, ale nade wszystko otaczającej nas naturze która wysychała z dnia na dzień. Ale czy jest się czemu dziwić skoro od dawna mieliśmy w tym zakresie prawdziwą posuchę!!! Dopiero wieczór i noc każdego przynosiły lekkie obniżenie temperatury. Mamy nadzieję, że okres upałów i duchoty jest już za nami a przed nami pozostały już tylko umiarkowane letnie dni. Zwracamy uwagę na fakt, że oto mamy już za sobą pełne 2 dekady miesiąca lipiec. Tak, tak pozostało jeszcze 10 dni lipca, sierpień i 2 dekady września. A potem będzie już jesień i powoli będziemy zmierzali w stronę …… zimy.

W tej chwili mamy na termometrze  około 20°C. Temperatura poszybuje jednak o kilka kresek w górę. A my zalecamy każdemu większą troskę o swoje samopoczucie – dobre samopoczucie. Ze względu na pogodowy skok – z godziny na godzinę w tym zakresie powinno więc być lepiej, ale naszym organizmom musimy podać koło ratunkowe w postaci większej troski o swoje zdrowie. Pozdrawiamy na cały dzisiejszy weekendowy dzionek i życzymy miłego pielęgnowania swoich organizmów przez siebie ale i otaczający nas świat.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 21 lipca br. w 30 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 202 dniem roku, do jego końca pozostały więc 163 dni.

Przeżywamy 30 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742  mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.19, zaś zmierzch około godz.: 21.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.01 zajdzie natomiast o godz. 20.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 46 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 41 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 21 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 41 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 46 minut i 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Benedykt, Daniel, Ignacy, Paulina, Prokop i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Żeby żyć trzeba sobie ustalić wartości niezależne od codzienności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Święta Małgorzata zapowiada środek lata” ( 20 lipiec ).

Wychodzi na to, że w dniu dzisiejszy przeżyjemy kolejny letni dzień w prawdziwie letniej scenerii. Tylko od nas samych zależy ile z niego ,,weźmiemy” dla siebie. A może po sobotniej pracy po prostu odpocząć, poczytać lub oddać się nic nie robieniu? Można również zapuścić się gdzieś głęboko w las i na kilka godzin zapomnieć o naszym codziennym świecie. Takie godziny pozwolą nam bardzo skutecznie wypocząć. Zachęcamy. Dla innych mamy prostą zachętę – walnąć się na koc, tudzież ogrodową huśtawkę i po prostu dychać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja