poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy przecudowny jesienny weekend. Miłego wypoczynku życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Przeżywamy przecudowny jesienny weekend. Miłego wypoczynku życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Musicie Państwo przyznać, że zapowiadane ocieplenie dotyka nas w wersji ,,max”.  Jest pogodnie,, słonecznie i bardzo ciepło jak na okres jesieni. Po prostu – żyć , nie umierać. Tymczasem w dniu dzisiejszym mamy sobotę i dodatkowo 13-dzień bieżącego miesiąca. Jesteśmy przekonani, że nie wpłynie to w żaden sposób na to dzisiaj wydarzy się w naszym życiu prywatnym oraz społecznym. Kto chce niech wierzy w to, że 13 dzień miesiąca nosi ze sobą plagę nieszczęść i niepowodzeń. Pozostali niech trwają przy swoim, mianowicie, że szczęśliwszego dnia nad 13 -tego nie znajdziesz nigdzie. Każda z tych grup niech myśli, że to właśnie ona ma rację. Ale, ale, na wszelki wypadek radzimy wszystkim, by cały czas rękę ,,trzymać na pulsie”. Miejmy nadzieję, że niezależnie od naszego stosunku do 13-tki, sobota będzie dniem radosnym i szczęśliwym dla nas wszystkich – zarówno dla pechowców, jak i szczęśliwców. I tego się trzymajmy. Mamy weekend – niech więc radość zawładnie nami.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 13 października br. w 21 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 286 dniem roku, do jego końca pozostało więc 79 dni.

Przeżywamy 21 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +22oC, w tej chwili wynosi  około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.33, zaś zmierzch około godz.: 18.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.05 zajdzie natomiast o godz. 18.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 52 minuty. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 1 godzinę i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 18 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 56 minut i 35 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Daniel, Edward, Magda, Magdalena, Maurycy, Mikołaj, Teofil, Wacław i Wacława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze: ważne, nie jak długo trwa, ale jak jest zagrana”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Poznać łatwo w starości, jaki kto był w młodości”.

W ,,kosmicznym” tempie nastał kolejny dzień. Przecież tak niedawno mieliśmy sobotę i niedzielę, a tu już mamy kolejny weekend. Kolejne dni jesieni stają się coraz krótsze, bierzmy to pod uwagę i adekwatnie do tego ustalajmy nasz aktualny plan zajęć na popołudnie i wieczór. Zwracajmy również uwagę na fakt niskich temperatur ( wieczorem, nocą i rano ) oraz nieco wyższych za dnia.  W takiej sytuacji bardzo lekko możemy się przeziębić. Wiele złego w tym względzie czyni to, że rozpoczęliśmy w naszych domach okres grzewczy, w związku z czym suche powietrze źle wpływa na nasze drogi oddechowe. Poza tym, przez kolejne kilka miesięcy będziemy niewolnikami smogu wydobywającego się z naszych przydomowych kotłowni. Bierzmy wszystkie te czynniki pod uwagę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja