wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatnie godziny przed odpustem w kościółku Św. Magdaleny.

Przeżywamy ostatnie godziny przed odpustem w kościółku Św. Magdaleny.

Mamy sobotę 14 lipca br. Jak Państwo widzą, za nami jest już znaczna część tego roku, innymi słowy, roczek biegnie nam już niestety ,,z górki”. Ubywa też wakacji, minęły ich już niemal 3 pełne tygodnie. Upalne dni póki co skończyły się, mamy odrobinę chłodu i deszczu, dzięki czemu nasze samopoczucie jest dobre. Potem czeka nas stabilizacja pogody. A jak tam mijają Państwa wakacje i letni wypoczynek? Jaki by on nie był, pamiętajmy, że nasze organizmy muszą wypocząć od trudów całego roku. Zadbajmy więc, aby każdą nadającą się do tego chwilę wykorzystać efektywnie. W sposób naturalny musimy więc zwolnić tempo naszego życia. Mamy nadzieję, że każdemu z nas to się uda.  Przed nami jest tegoroczny odpust ku czci Św. Magdaleny w kościółku cmentarnym, nasze dzisiejsze przygotowania i prace będą więc związane z tym wydarzeniem. Już jutro – w niedzielę będziemy mieli doskonałą okazję ku temu, by spotkać się z naszymi najbliższymi. Nie zmarnujmy tej okazji. Według zapewnień meteorologów pogoda w niedzielę będzie dobra – nie za ciepło, nie za zimno, ale ciepło i słonecznie. Brzmi to obiecująco. Życzymy więc miłego odpustowania.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 14 lipca br. w 23 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 195 dniem roku, do jego końca pozostało więc 170 dni.

Przeżywamy 23 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +24oC, w tej chwili wynosi  około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Od samego rana dzień jest rześki ale pogodny, na niebie kłębią tu i tam chmury. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745  mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 64%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.07, zaś zmierzch około godz.: 21.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.52 zajdzie natomiast o godz. 20.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 0 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 0 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 0 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 25 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 13 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 23 minuty, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 2 minuty i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Damian, Franciszek, Izabela, Kamil, Marceli, Marcelin, Marcelina, Ulryk i Ulryka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda to najlepszy nauczyciel”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pieczone gołąbki nie lecą same do gąbki”.

Przed nami jest bardzo atrakcyjny i intensywny weekend. 3 tydzień tegorocznych wakacji trwa w najlepsze. De facto dobiega końca.  Już jutro mamy odpust w kościółku Św. Magdaleny. Meteorolodzy przepowiadają, że w dłuższej perspektywie czeka nas piękna letnia pogoda na poziomie temperatur średnich.

Mając wiedzę, że odpoczywamy w cyklach 2 tygodniowych, możemy mieć przeświadczenie, że pierwsza grupa osób ma już za sobą tegoroczny urlop. Ale któż powiedział, że należy nam się tylko 2 tygodnie wypoczynku? Po to są wakacje, by w całym ich okresie wypoczywać tyle ile się da i kiedy się da. I tego się trzymajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja