niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatnie dni stycznia.

Przeżywamy ostatnie dni stycznia.

No to mamy za sobą świętowanie 7-tej rocznicy istnienia naszego portalu. Co trzeba powiedzieć po takim dniu? Ano to, że są rzeczy które warto jest robić. Dlaczego? Bowiem spotykają się z wdzięcznością wielu osób. W naszym przypadku wdzięcznością naszych czytelników. Owa wdzięczność okazana została poprzez nadesłane do nas kartki z życzeniami, SMS-y, meile i telefony, które miały całej naszej redakcji ,,osłodzić” trudne redakcyjne życie. Dzięki za wszystko! Dzięki za ciepłe, budujące słowa. Wszystko to pokazuje jak bardzo trafnym pomysłem było uruchomienie i funkcjonowanie lokalnego portalu. Potwierdza to również ilość codziennych odsłon naszej strony. To wszystko musi nas zobowiązywać do dalszego działania. Oby tylko zdrowie pozwoliło. Raz jeszcze dzięki za wszystko. I pędzimy dalej.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 29 stycznia br. w 39 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 29 dniem roku, do jego końca pozostało więc 336 dni.

To już 39 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC. W trakcie dnia wyniesie około +10oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Od samego rana dzień jest lekko pochmurny z długo oczekiwanymi lekkimi podmuchami wiatru. Jest wiec szansa na dalsze rozproszenie zalegającego smogu. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.48, zaś zmierzch około godz.: 17.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.24 zajdzie natomiast o godz. 16.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 9 minut. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już znacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 29 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 11 minut, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 9 minut, 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Franciszek Salezy, Konstancja, Waleriusz i Zdzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Powiedz komuś, że jest odważny, a pomożesz mu stać się takim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na świętego Karola wyjrzy spod śniegu rola”.

No i mamy za sobą kolejny weekend. Był to już ostatni weekend tegorocznego stycznia. Mieliśmy więc okazję by odpocząć i nieco zregenerować siły po pracowitym i ciężkim tygodniu. Mamy nadzieję, że ten cel udało nam się osiągnąć. Tak oto od poniedziałku rozpoczynamy kolejny tydzień pracy a od czwartku nowy miesiąc – luty. Co przyniesie ten miesiąc jak zwykle czas pokaże. Nasze nadzieje są jednak wielkie. W lutym bowiem czeka nas tłusty czwartek i nade wszystko Walentynki. Tegoroczny luty będzie miesiącem z 28 dniami, bowiem 2018 r. nie jest rokiem przestępnym.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja