środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatnie dni i godziny 2016 r.

Przeżywamy ostatnie dni i godziny 2016 r.

Jak by na to nie patrzeć 2016 rok zmierza ku końcowi. To już jutro na prywatkach, zabawach, balach i w swoich prywatnych domach pożegnamy Stary Rok a powitamy Nowy AD 2017 rok. Do tej chwili pozostało nam już naprawdę niewiele godzin. Biorąc to pod uwagę, wielu z nas jest już na najwyższych obrotach w przygotowaniach do Sylwestra. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążą na czas a sama zabawa minie bezpiecznie, miło, przyjemnie i radośnie. Starajmy się jednak tak balować, abyśmy byli w stanie o północy w sposób świadomy powitać Nowy Rok i mieli świadomość tego, że to nowy rok nastał. Różnie bowiem w tym względzie bywało w przeszłości. Nieprawdaż? Tymczasem na dworze tak jak zapowiadaliśmy mamy silny mróz, nocą słupek rtęci lokalnie spadł nawet do -8°C. Mróz sprawił, że powietrze stało się suche i bardziej rześkie. Z całą pewnością taka pogoda i takie warunki sprzyjać będą temu by wyjść na dwór na dłuższy spacer. Skorzystajmy więc z takich warunków.  

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 30 grudnia br., w 10 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 365 dniem roku, do jego końca pozostały więc 2 dni.

To już doprawdy 10 dzień tegorocznej zimy, do jej końca pozostaje 81 dni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -8oC.  W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi  około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Dzień od samego rana jest na pochmurny i mroźny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 762 ? 760 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 64%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46, zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 7 minut. Noc ma więc 15 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc już o 6 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Jest on o 7 godzin i 50 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia zaczęło nam przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sewer, Anizja, Egwin, Eugeniusz, Rajner, Dionizy, Uniedrog i Irmina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Udając kogoś kim nie jesteś, jesteś jedynie nieudaną kopią osoby którą pragniesz być”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy grzmi na lód, będzie głód?.

Powoli możemy mówić ? że 2016 rok jest już za nami. Uprawnieni również jesteśmy do tego, aby o minionym roku wydawać swoje oceny. Można to robić, biorąc pod uwagę wiele kryteriów. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą sprawą jest to w jakim zdrowiu dane nam było przeżyć mijający rok. A poza tym wszystko musi mieć inny -mniejszy wymiar. Ważne jest przecież to, w jakiej kondycji fizycznej, ale również psychicznej wchodzimy w kolejny rok. Chcąc wydać własną ocenę temu wszystkiemu, co dane nam było przeżyć w mijającym roku, z całą pewnością musimy powiedzieć, że było różnie, ale nie najgorzej. Rok ten był przeciętny, ze wskazaniem na dobry rok. Mamy świadomość tego, że taka ocena jest indywidualną sprawą każdego z nas, nie mniej jednak patrząc przekrojowo uprawnieni jesteśmy do stwierdzenia, że mijający rok był rokiem dobrym i tak go wspominajmy. A co na przyszłość. A na przeszłość wypowiedzmy stare ludowe powiedzenie ? oby w kolejnym roku zdrowi byliśmy, a rok oby nie był gorszy od tego co właśnie mija.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku. Do końca 2016 r. mamy nieco ponad 1 dzień!    Redakcja