środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatni weekend tegorocznych wakacji.

Przeżywamy ostatni weekend tegorocznych wakacji.

Mamy sobotę, kolejny weekend – ostatni w trakcie tegorocznych wakacji. W dniu wczorajszym pogoda miała rozmaite oblicze. Dzień zakończył się potężną burzą i ulewą. Tym zjawiskom pogodowym towarzyszyły wielkie ciemności. W ten oto sposób ziemia otrzymała duży zastrzyk wody a temperatura ustatkowała się na poziomie poniżej 20oC. Jest więc chłodno a dzień jest pochmurny. I tak pozostanie do wieczoru, w niedziele, w poniedziałek i wtorek. Dopiero po tym okresie możemy liczyć na zanik opadów i słońce. W takiej scenerii przyjdzie przeżyć nam ostatni wakacyjny weekend, niedzielne dożynki gminne ale również początek roku szkolnego. A ten rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek. W kolejnym więc tygodniu rok szkolny będzie się więc rozkręcał coraz bardziej z dnia na dzień. My mamy nadzieję, że również stres związany z powrotem w szkolne ławy już niebawem czmychnie i będzie normalnie.

Mamy dla naszych czytelników dobre informacje w zakresie grzybów. Otóż wilgoć spowodowała, że w naszych lasach pojawiły się grzyby. Korzystając więc z chwil wypogodzeń możemy wyskoczyć do lasu by poszukać co nieco. Zapraszamy. Sezon grzybowy uważamy za otwarty.

Serdecznie witamy naszych czytelników  w sobotę 2 września br. Dzisiejszy dzień jest 74 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 247 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 119 dni.

To doprawdy 74 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +12oC.  W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +16oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +17oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 744 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 73%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.03 zajdzie natomiast o godz. 19.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 25 minut. Noc ma więc 10 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 33 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Absalon, Dziesław, Wilhelm, Stefan, Bogdan, Eliza, Tobiasz, Dionizy, Henryk, Julian i Czesław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Dzieci, młodzież oraz pracownicy szkół i przedszkoli wracają w mury swoich placówek.  Te na powrót się zaludnią, staną się gwarne, radosne i tętniące życiem. Po tygodniowym rozruchu, sprawy się znormalizują na tyle, że wszystko powróci na swoje miejsce. Wierzymy, że doświadczeni nauczyciele tak pokierują uczniami, że stres związany z powrotem w szkolne mury będzie jak najmniejszy. A może zostanie przemieniony w radość? Oby!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej miłej, radosnej oraz zdrowej ostatniej wakacyjnej soboty.    Redakcja