wtorek , 17 Lipiec 2018
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatni dzień tegorocznej Wiosny. Żegnaj Wiosno na 9 miesięcy!

Przeżywamy ostatni dzień tegorocznej Wiosny. Żegnaj Wiosno na 9 miesięcy!

wiosnaTo już doprawdy końcówka wiosny, ostatnie jej godziny. Już za kilkanaście godzin nastanie bowiem Lato 2016. Stanie się to w najbliższy poniedziałek ( jutro ), innymi słowy już dzisiaj żegnamy tegoroczną wiosnę. Jeśli więc ktoś z Państwa ma jeszcze jakiekolwiek zamiary wobec wiosny, to pozostało mu już niewiele czasu. A dzisiaj mamy niedzielę, skoro tak, dane jest nam przeżywać ostatni weekend tegorocznej Wiosny. Zaśpiewajmy więc ? ,,Żegnaj Wiosno na ?.. ?. Nie, nie na rok, tylko na 9 miesięcy. Po drodze zaliczymy tylko piękne lato, cudowną złota polską jesień, łagodną zimę, no i znowu nadejdzie piękna i ciepła wiosna. Przed nami stoi więc niepowtarzalna okazja do wypoczynku, rekreacji, generalnie rzecz ujmując, czas do totalnego wyluzowania. Oczywiście warunkiem jest to, że trwamy w przeświadczeniu, że nie żyjemy tylko po to by tylko pracować, lecz pracujemy po to, by żyć. Więc żyjmy! Wszystkim naszym czytelnikom życzymy więc miłego i efektywnego wypoczynku, oraz miłych ostatnich godzin wiosny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 19 czerwca br. Dzisiejszy dzień jest 91 dniem tegorocznej kalendarzowej wiosny, 171 dniem w 2016 roku, do końca roku pozostały więc 195 dni.

To już 91 dzień tegorocznej Wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +12oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +25oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie  +27oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 747-745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 54%. Za oknem mamy piękny słoneczny dzionek.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36, zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 24 minuty. Noc ma więc 7 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest więc 1 minutę dłuższy od poprzedniego. Widać, że dzisiejszy dzień jest już znacznie dłuższy od dnia najkrótszego. Długość dnia jeszcze się zwiększa, ale tylko do jutra, po czym długość dnia na chwile stanie, po czym dzionek będzie nam się powoli skracał. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Borzysław, Eurydyka, Gerwazy, Julianna, Michalina, Odo i Protazy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały?.

Za ,,chwilę? będziemy mieli Lato, można więc zaplanować na ten czas alternatywny sposób spędzenia czasu niż bywa to zazwyczaj. Starajmy się więc oddać się naturze i na jej łonie przebywajmy tyle ile się tylko da. Nie ma nic lepszego jak życie w harmonii z przyrodą. To uzdrawia, poprawia nasze zdrowie i stan naszej psychiki. Po to jednak, by to móc potwierdzić lub zanegować, trzeba się tej naturze oddać do dyspozycji. To ona nas ,,wydała?, ma więc w sobie wystarczające siły i środki by w nasze życie tchnąć nowe siły. Zachęcamy. W takim razie w poniedziałek przeżywamy pod hasłem: praca ? tak, ale w niezbędnym zakresie i formie, wypoczynek ? nade wszystko i ponad wszystko.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.       Redakcja