środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatni dzień tegorocznego lata. Mamy nadzieję na piękną jesień.

Przeżywamy ostatni dzień tegorocznego lata. Mamy nadzieję na piękną jesień.

To już piątek 22 września br. A skoro tak, to dzisiejszy dzień jest ostatnim ,,pełnym” dniem tegorocznego lata. Nocą bowiem, dokładnie o godz. 03.54 rozpocznie się tegoroczna astronomiczna jesień. A już od poniedziałku zawita do nas kalendarzowa jesień. W tym miejscu można by rzec – przecież tak niedawno rozpoczął się ten rok, tymczasem za nami jest już i wiosna i ….. lato. Tak, tak, czas ma to do siebie, że biegnie nie zważając na to co dzieje się wokół nas. Z dnia na dzień jesteśmy więc coraz starsi.  Żaden z minionych dni się już nigdy nie powtórzy. Nasze życie powinno więc polegać na tym, by każdy nadchodzący nowy dzień witać z radością i czerpać z niego tyle ile się tylko da. A za oknami mamy  pochmurny sobotni dzień. W nocy z piątku na sobotę pogoda się odmieniła diametralnie – z prawdziwie letniej stała się jesienna. W dalszym ciągu jednak ma sens, by zachęcać do tego, by w znacznej mierze dzień spędzić na dworze. Ciepło minęło, ale na dworze mamy umiarkowana pogodę i temperaturę. Pamiętajmy, że słońca z dnia na dzień będziemy mieli coraz mniej, a tak doprawdy ono rozjaśnia i  ,,ładuje” energia nasze organizmy. W ten oto sposób za kilkanaście godzin będziemy mieli za sobą kolejny znaczący etap tego roku, ale również naszego życia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 22 września br. w 93 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 265 dniem roku, do jego końca pozostało więc 100 dni.

Przeżywamy 93 dzień tegorocznego kalendarzowego lata ( ostatni dzień tegorocznego lata ), w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia spadnie do około +18oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Od samego rana dzień jest pochmurny, nocą padał deszcz więc jest wilgotno. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.00, zaś zmierzch około godz.: 19.16.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.33 zajdzie natomiast o godz. 18.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godzin i 8 minut. Od najbliższej środy dzień stanie się już krótszy od nocy. Widać więc, że długość dnia nadal jest większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 22 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 12 minuty, 13 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 7 minut i 53 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: św.Tomasz, Maurycy, Maury, św. Jonasz i Joachim. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto na dzień dzisiejszy: ,,Trzymajcie tylko to, co kochacie – to, czego nienawidzicie, trzyma was ”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kto przesypia okazję, ten się niczego nie dochrapie”.

Dzisiejszy dzień jest szczególnym dniem tego roku. Żegnamy się bowiem z tegorocznym latem. Jakie by ono nie było, musimy podziękować niebiosom, że, ,,jako tako” je przeżyliśmy. Dzięki Bogu nie spotkały nas żadne ekstremalne zachowania przyrody i to jest najważniejsze. Pod tym względem tegoroczne lato było dla nas bardzo przychylne.

W czasie lata pogoda była delikatnie mówiąc porażająca. Na całe szczęście mieliśmy wszystkiego po trochu. Gro czasu panowały jednak ekstremalne upały. Nie narzekajmy jednak do końca, gdyż poza upałami, trafiały się na naszym obszarze deszcze, było również chwilami chłodno. Jednym słowem – dla każdego coś miłego. Dzięki temu nie obumarło u nas wszystko co nas otacza. Ogólnie rzecz ujmując, ucierpiała natura – i to mocno, ale inni mieli o wiele gorzej.

Teraz powinniśmy już intensywnie myśleć o jesieni i powoli o zbliżającej się zimie. Jak je przeżyć? Tak, aby wczesną wiosną cieszyć się dobrym zdrowiem i móc powiedzieć – nie było najgorzej. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja