niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy niedzielę naznaczoną imieniem Św. Marii Magdaleny.

Przeżywamy niedzielę naznaczoną imieniem Św. Marii Magdaleny.

Podobnie jak to było w dniu wczorajszym, niedziela powitała nas cudownym letnim porankiem. Jest po prostu pięknie, letnio, słonecznie i co ważne jest rześko. Dzisiejszy dzień pod względem pogody ma być bardzo podobny do soboty. Jednym słowem będzie ciepło, słonecznie, temperatura odczuwalna może jednak sięgnąć nawet 28oC!!! Trochę ,,chłodniej” ma być w kolejnych dniach. W dłuższej perspektywie większych zmian pogodowych nie widać nawet do 5 sierpnia br. A poranek mamy piękny, aż chce się żyć. Tylko Ci, którym dane było wstać bardzo wcześnie rano, mogli skonsumować odrobinę uroków dzisiejszego poranka i doznać tego na ,,własnej skórze”.  My byliśmy pośród tej grupy ludzi i zaręczamy, że poranek był cudowny. Miejmy nadzieję, że taki sam będzie cały dzisiejszy dzień i wieczór. To wszystko jest ważne ze względu na to, że trwa kolejny letni weekend. Który? Oj, lepiej tego nie cytujmy, bo możemy stracić dobry humor.

Pamiętajmy że w dniu dzisiejszym w kościele świętym wspominamy Św. Marię Magdalenę.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 22 lipca br. w 31 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 203 dniem roku, do jego końca pozostały więc 162 dni.

Przeżywamy 31 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 740  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.20, zaś zmierzch około godz.: 21.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.02 zajdzie natomiast o godz. 20.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 42 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 18 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 44 minuty. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 43 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 22 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 43 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 44 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Albin, Bolesława, Laurencjusz, Magda, Magdalena, Pankracy i Wawrzyniec. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Natura podporządkowała ludzkość dwóm  udzielnym władcom – cierpieniu i przyjemności… . Rządzą one wszystkim co robimy, wszystkim co mówimy i wszystkim co myślimy. Wszelkie wysiłki, które moglibyśmy podjąć, by wyzwolić się spod ich panowania, jedynie nam to panowanie unaocznią i potwierdzą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdzie miłość panuje, tam niewiele brakuje”.

Powolnymi krokami mija lipiec, pierwszy wakacyjny miesiąc. Jak by na to nie patrzeć, zbliżamy się do półmetku letniej kanikuły. Teoretycznie więc połowa z nas powinna być w trakcie lub mieć za sobą letni wypoczynek. Czy tak jest? Coś nam się wydaje, że tak nie jest. Stąd też, tak usilnie naciskamy na to, aby również maksymalnie wypoczywać w warunkach pobytu domowego w dni wolne, popołudniami i wieczorami. Takie nasze postępowanie poprawi naszą dyspozycję psycho-fizyczną.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja