piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Przeżywamy najkrótsze dni roku kalendarzowego. Serdecznie witamy.

Przeżywamy najkrótsze dni roku kalendarzowego. Serdecznie witamy.

Przeżywamy III tydzień Adwentu. Co ten fakt oznacza, każdy z nas wie doskonale. To tyle, że tak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2016. A tak w ogóle mamy czwartek, a więc przed nami jest ostatni przedświąteczny weekend i IV niedziela Adwentu. Coraz bardziej pewne jest to, że Boże Narodzenie spędzimy bez dużego mrozu i raczej bez śniegu. Możemy to skwitować tylko jednym właściwym słowem. NIESTETY! A od świąt dzieli nas 7 roboczych dni. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Za niedługo trzeba się będzie wziąć za ….. gotowanie i ,,rychtowanie? stołu. Nie zapominajmy również o właściwym przygotowaniu naszego ducha.

Serdecznie witamy naszych czytelników czwartek 15 grudnia br., w 82 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 348 dniem roku, do jego końca pozostało więc 17 dni.

To już doprawdy 82 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i lekko zimowy. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 755 ? 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 97 – 94%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.40, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 50 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!? ? Jan Paweł II.

Zimy jest taka jak każdy widzi. Jaka jednak będzie świąteczna pogoda, dzisiaj trudno jest dokładnie wyrokować, póki co meteorolodzy spierają się o to, czy będzie namiastka zimy, czy też będzie bardziej jesiennie niż zimowo. W każdym bądź razie wielkiej zimy nie będzie. No to czekamy na ostateczne uzgodnione stanowisko wszystkich ,,przepowiadaczy? pogody. Ale nie ukrywamy, że informacja ta jest jedną z bardziej kluczowych w temacie świątecznym. Według naszej wizji i doświadczeń ? święta będą raczej bez mrozu i raczej bez śnieg. Będą jednak pełne radości, zdrowe i szczęśliwe. Tego się trzymajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja