piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy najdłuższe dni w roku. Miłej soboty życzymy.

Przeżywamy najdłuższe dni w roku. Miłej soboty życzymy.

Od kilkunastu godzin przeżywamy ostatni tegoroczny wiosenny weekend. Od samego rana jest pogodnie i w miarę ciepło. I tak ma być w ciągu całego dnia. Nie powinno więc padać. A nawet gdyby, to będzie to niewielki przejściowy opad. Mamy sobotę, tradycyjnie więc wielu z nas spędzi ten dzień na wykonywaniu bieżących i najpotrzebniejszych domowych prac. Zachowajmy jednak umiar pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Kibicom piłki nożnej przypominamy, że dzisiaj kolejny dzień rozgrywek w grupach i warto na wybrany mecz przysiąść przed telewizorem. Zapraszamy również na strefę kibica do rudzkiej STODOŁY gdzie w towarzystwie innych osób będziemy mogli oddać się kibicowaniu. Miłego dnia życzymy. 

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 16 czerwca br. w 88 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 166 dniem roku, do jego końca pozostało więc  199 dni.

I wreszcie mamy 88 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest pogodny, z lekkim zachmurzeniem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.50, zaś zmierzch około godz.: 21.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.35 zajdzie natomiast o godz. 20.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 22 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 minutę, 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 19 minuty, 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alina, Aneta, Jan, Justyna i Ludgarda. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W czerwcu się pokaże, co nam Bóg da w darze”.

Ostatnio mocno jesteśmy stęsknieni za stabilną łagodną pogodą na poziomie średnich temperatur – 22 – 24oC. Taka przeplatana umiarkowanymi opadami deszczu. Przed nami pojawiła się co najmniej kilkudniowa okazja podreperowania tego stanu rzeczy. Temperatury zadomowią się w zakresie średnich. Korzystajmy więc z tego. Tak ma być do końca czerwca. W tym właśnie czasie nadejdzie do nas Lato. Jakie ono będzie? Naszym marzeniem jest, aby było ono normalne, a więc żeby wszystkiego było po trochu – ale bez ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja