wtorek , 23 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy kolejny szary, ponury i deszczowy dzień.

Przeżywamy kolejny szary, ponury i deszczowy dzień.

Serdecznie witamy w kolejnym dniu deszczowym bieżącego tygodnia. Mamy czwartek, więc niejako naturalnie znajdujemy się w drugiej jego części. Pogoda jest jak każdy widzi. Wychodzi na to, że na wielkie ciepło póki co nie mamy co liczyć. Już tylko godziny dzielą nas od jesieni. Mamy jednak nadzieję, że również ta pora roku da nam odrobinę umiarkowanego ciepła, nie zaś tylko szare, ponure, mokre i chłodne dni. Musimy mieć jednak świadomość tego, że będziemy mieli jesień, która to pora roku swoje prawa ma.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 21 września br., w 95 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 264 dniem roku, do jego końca pozostały więc 101 dni.

To już 95 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC. W trakcie dnia podniesie się do +13oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +12oC. Od samego rana dzień jest chłodny i pochmurny. Pada również deszcz. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 746 – 744 mmHg, wiatr osiągał siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 85%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.32, zajdzie natomiast o godz. 18.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 14 minut. Noc ma więc 11 godzin i 46 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 5 minut krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 4 godziny i 5 minut. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Kastor, Laurenty, Marek i Mateusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Licz swoje życie liczbą uśmiechów a nie liczbą wylanych łez”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Mała iskierka wielki pożar wznieci”.

Mamy ostatnie dni tegorocznego lata. Po pogodzie oraz układzie całych bieżących dni widać dobitnie, że idzie ku jesieni. Dni są coraz krótsze a noce dłuższe. Siłą rzeczy coraz wcześniej jest już wieczorem ciemno. Przed nami są również wszystkie niezbędne przygotowania do zimy która chcąc nie chcąc na pewno do nas dotrze. Nie wiemy tylko w jakiej formie i na jaki okres.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja