niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy kolejne majowe święto – 3 maja. Piękny weekend trwa nadal.

Przeżywamy kolejne majowe święto – 3 maja. Piękny weekend trwa nadal.

Za nami jest już 5 dni arcydługiego weekendowania. Piękna pogoda w dalszym ciągu nam dopisuje. Środa po zachmurzonym i lekko deszczowym poranku wykaraskała się z dołka i w dalszym ciągu dnia było już pogodnie i ciepło. Dzisiejszy świąteczny dzień, od samego rana jest wręcz przeuroczy – pogodny, ciepły i bardzo słoneczny. Doprawdy trudno będzie powstrzymać słupek rtęci w termometrze poniżej 30 kresek na plusie. Pamiętajmy jednak, że przy takiej pogodzie bardzo prawdopodobne są burze i pogodowe zjawiska ekstremalne.

Długi weekend trwa nadal, dzisiaj przeżywamy Święto 3 Maja. Dobra pogoda leży więc nam na sercu. Pamiętajmy jednak, że umiarkowany deszcz przyrodzie jest bardzo potrzebny. Mamy więc zrozumienie dla przelotnych opadów deszczu, gdyż wiosną są one przyrodzie niezbędne. Reasumując – przed nami bardzo piękny pod względem pogody dzień. Miłego weekendowania życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 3 maja br. w 44 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 123 dniem roku, do jego końca pozostały więc  242 dni.

I wreszcie mamy 44 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +28oC, w tej chwili wynosi  około +25oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +30oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i bardzo ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.40, zaś zmierzch około godz.: 20.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.18 zajdzie natomiast o godz. 20.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 51 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 47 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 3 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 33 minuty, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 46 minut, 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Anika, Antonina, Diodor, Jakubina, Maria, Mariola, Maura, Piotr, Świętosława, Tymoteusz, Wierzchosława, Wiola i Żaklina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże daj, Boże daj, aby wiecznie trwał nam maj”.

Jak by nie patrzeć, to długi 9 dniowy weekend trwa nadal. A jak Państwu leci świętowanie, weekendowanie? Mamy nadzieję, że dobrze i radośnie. Możliwości na wypoczynek, rekreację i udział w wielu wydarzeniach sportowych i kulturalnych mieliśmy i mamy przecież przeogromne. Wszystko więc zależy od nas samych – od naszych chęci i woli uczestniczenia w nich.

Nadal w świątecznej atmosferze wszystkim naszym czytelnikom życzymy przyjemnego i miłego dnia, oraz radosnych chwil w trakcie przeżywania majowego weekendu. Prosimy nie zapominać o tym, aby zajrzeć na naszą stronę. Zapewniamy, że warto będzie. Szykujemy bowiem dla Państwa wiele ciekawych materiałów. A to, tylko u nas. Zapraszamy!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowego świątecznego czwartku.    Redakcja