piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Przeżywamy III niedzielę Adwentu.

Przeżywamy III niedzielę Adwentu.

Kolejny tydzień dobiegł końca. Był to już drugi tydzień adwentu. Widzimy więc w jak szybkim tempie nadchodzą święta. Od świąt dzieli nas już mniej niż 2 tygodnie. Niestety, biorąc pod uwagę naszą dzisiejszą wiedzę, nie możemy na święta Bożego Narodzenia obiecać śniegu i zimy. Każdy kolejny upływający dzień taką prognozę będzie uprawdopodobniał bądź też zmieniał. Póki co, nie traćmy nadziei bowiem przez 2 tygodnie może się jeszcze wiele zmienić. Taka a nie inna prognoza pogody nie powinna jednak wyhamować naszych przygotowań do świąt. A na nie mamy coraz mniej czasu. Tymczasem mamy III niedzielę Adwentu. Serdecznie witamy i życzymy miłego i radosnego dnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 11 grudnia br., w 79 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 345 dniem roku, do jego końca pozostało więc 20 dni.

To już doprawdy 79 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do +6oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Dzień od samego rana jest słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 747 ? 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 79%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.36, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 8 minut. Noc ma więc 15 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1  minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 42 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Stefan, Damazy, Waldemar, Wojmir i Wilburga. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bezwzględne zło wywołuje konieczność istnienia bezwzględnego dobra”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepsza chuda zgoda niż tłusta sprawa?.

Takie mamy ostatnio dni, że pogoda raczej przypomina nam ciepłą jesień. Tymczasem zima nadchodzi. Co prawda, póki co ta kalendarzowa, ale chciało by się, by przynajmniej Boże Narodzenie, okres międzyświąteczny i Nowy Rok były białe. Tego jednak nim nam nie zapewni. W niektórych prognozach pogody meteorologowie doszukują się śladów owego białego puchu, ale nikt z nich za to głowy nie da.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja