wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Przeżywamy I dzień Świąt Bożego Narodzenia AD 2015

Przeżywamy I dzień Świąt Bożego Narodzenia AD 2015

wigilia 7W wielkiej radości przeżywamy Boże Narodzenie. Zostało ono obwieszczone Światu w trakcie nocnej Pasterki. Minioną noc spędziliśmy więc bardzo aktywnie, stąd dzisiejszego poranka możemy odczuwać lekkie zmęczenie brakiem snu. Ale przecież ? Bóg  się narodził! Cóż więc nasze zmęczenie  z doznaną radością i refleksją nad tym co się stało. Na dworze w Wigilię nie mieliśmy zimy, tak jak to bywało wielokrotnie w przeszłości. W zamian za to jednak w drodze rekompensaty Niebiosa zesłały nam wręcz cudowny słoneczny dzień. W najpiękniejszym jego fragmencie, w słońcu słupek rtęci sięgał aż ?.. plus 12°C. Można więc było mieć wrażenie, że to nadal mamy ciepłą jesień. W takiej pięknej i spokojnej atmosferze przyszło nam przeżyć Wigilię Bożego Narodzenia AD 2015. Dzisiaj mamy z kolei pierwszy dzień świąt BN, jest równie pogodny i słoneczny co Wigilia. Mamy więc wręcz kapitalny dzień do świątecznych spacerów i bycia na dworze. Serdecznie zachęcamy do wygospodarowania godzinki i wyjście na spacer do parku, lasu, tak by zregenerować nasze samopoczucie zdominowane świątecznym jedzeniem. Zachęcamy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 25 grudnia br., w 4 dniu astronomicznej zimy, w I dniu Świąt Bożego Narodzenia AD 2015. Dzisiejszy dzień jest 358 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 7 dni.

To 4 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +8oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +7oC. Od samego rana mamy piękną, słoneczną jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 755 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 84%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc jednym z najkrótszych dni w roku. Teraz długość dnia ,,stanęła? na 2-3 dni, po czym dnia zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eugenia, Mateusz, Piotr, Siemisław i Domna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w Boże narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie?.

Mamy więc Boże Narodzenie, Wigilia tego święta jest już niestety za nami. Wierzymy, że wszystkim dane nam było przeżyć szczególne chwile. Zapewne wiele naszych domów zapełniło się najbliższą i dalszą rodziną a także znajomymi. Może nawet było tak, że zagościł w niektórych naszych domach nieoczekiwany gość. Jeśli tak było, to Wigilia już spełniła swój cel ? czyli połączyła nas wszystkich wokół jednego rodzinnego stołu. Serdeczne dzięki.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego świątecznego piątku.    Redakcja