sobota , 16 Listopad 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy chłodny tydzień, nadal jednak nie ma znaczących opadów deszczu.

Przeżywamy chłodny tydzień, nadal jednak nie ma znaczących opadów deszczu.

Mamy wtorek kolejnego tygodnia roku, za oknem jest w miarę pogodny dzionek, niebo jest lekko zachmurzone i jest stosunkowo chłodno przyjmując jeszcze niedawne standardy ciepła. Cieszmy się więc z tego, że dzionek jest pogodny. Brakuje nam jednak deszczu. Wszystko wokół nas jest suche niczym pieprz. Na znaczące opady czekamy więc z utęsknieniem. Nie zawsze jednak tak było. W bieżących dniach przypominamy kataklizmy jakie wydarzyły się w lipcu 1997 r. ( powódź ) i 2017 r. ( Tornado ). To pewne, że szybko z naszych pamięci nie zostanie wymazany obraz tego co natura uczyniła de facto sama sobie a przy okazji wielu ludziom. 2 lata temu, w naszym rejonie zniszczone zostało ponad 1000 ha lasów. A to oznacza, że biorąc pod uwagę wielkość zniszczeń, to są porównywalne do tych z okresu pożaru lasów w 1992 r. Te cyfry mówią same za sobą i mówią o ogromie tragedii która nawiedziła nasz obszar.

Mamy wtorek, dodatkowo wakacyjny wtorek, dlatego poza pracą powinniśmy znaleźć sobie w trakcie dnia dłuższe chwile na wypoczynek i wakacyjną rekreację. Zachęcamy tak właśnie planować dzisiejszy dzień i każdy następny.

A jak tam płynie Państwu letnia kanikuła? Praktycznie rzecz biorąc, pierwszy 2-tygodniowy turnus jest już za nami. Jutro minie trzeci.  A to oznacza, że I zmiana wypoczywających wraca do domu ( lub wróciła ), kolejna grupa z kolei jest w drodze na urlop. Miłego wypoczynku życzymy wszystkim udającym się w tym kierunku. Zaś wszystkim osobom które urlop zakończyły, życzymy by nie dotkną ich pourlopowy stres.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 9 lipca br. – w 18 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 190 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 175 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 18 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +19oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 67 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.02, zaś zmierzch około godz.: 21.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.46 zajdzie natomiast o godz. 20.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 10 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 50 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 4 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 8 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 13 minut i 32 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 6 minut i 33 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anatola, Joanna, Lucja, Łucja, Mikołaj, Patrycjusz, Róża, Sylwia, Weronika, Zenon i Zenona. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Większość ludzi potrzebuje więcej miłości, niż na nią zasługuje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka zima, takie lato”.

Jakby na to nie patrzeć, za nami są już niemal 3 pełne tygodnie tegorocznych letnich wakacji. Niestety jest tak jak zapowiadaliśmy, mianowicie, wakacyjny czas mija tak szybko, że trudno jest nad tym zapanować. I chociaż wiemy, że szybciej mijający czas jest tylko złudzeniem, to coś w tym jest. Przykre jest tylko to, że prowadzimy nasze życie tak, że trudno jest ,,wyhamować” to szaleńcze tempo. Róbmy jednak wszystko, byśmy mieli wrażenie, że oto czas zwolnił.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja