niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy 4 tydzień letniej kanikuły.

Przeżywamy 4 tydzień letniej kanikuły.

To niewiarygodne, ale na tygodniowym kalendarzu mamy już środę. Dużymi krokami biegnie więc kolejny tydzień letniej kanikuły. Niestety, czy się to komuś podoba, czy też nie, jest to już 4-ty tydzień wakacji. A w stosunku do niego informacja jest prosta – jest to typowo letni tydzień, ale jak widzimy deszczowy. Może druga połowa tygodnia będzie już bardziej pogodna. Dla wielu z nas nie będą to więc idealne warunki, dla innych z kolei – odrobina chłodu i deszczu latem nie zaszkodzi. Byle tylko w umiarkowanym zakresie. Trwają wakacje, a może by wreszcie w nadchodzący weekend pomyśleć o zorganizowaniu letniego grilla w szerszym gronie. Dobrze było by spotkać się w jakimś większym gronie i w wakacyjnej atmosferze powspominać stare lata. Smaczna kiełbaska,  zimne piwko mogą wprowadzić nas w doskonałe humory i usposobienie. Warto pomyśleć o takim miłym spędzeniu czasu. Popołudniowo-wieczorny odpoczynek może być doskonałym sposobem na to, by w kolejnych dniach wrócić do pracy z mocno zregenerowanymi siłami. Polecamy i zachęcamy. A środowy poranek jest ponury jakby na niego nie patrzeć.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 18 lipca br. w 27 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 199 dniem roku, do jego końca pozostało więc 166 dni.

Przeżywamy 27 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +19oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 739  mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 93%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.05, zaś zmierzch około godz.: 21.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.57 zajdzie natomiast o godz. 20.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 51 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 51 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 34 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 18 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 34 minuty,12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 51 minut i 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arnold, Erwin, Kamil, Robert, Szymon i Teodozja. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z

Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Zauważyli Państwo, że otaczający nas świat wygląda jakoś inaczej niż jeszcze miesiąc temu. W odróżnieniu do tamtego okresu, dzień coraz bardziej nam się skraca. Za niedługo będziemy mogli coraz łatwiej zauważyć, że dzień jest znacząco krótszy. Taka jednak jest kolej rzeczy. Jest tak dlatego, że rok leci nam już z górki. Za nami jest już niemal 200 dni tego roku, tym samym do końca 2018 r. pozostanie tych dni zaledwie 166. Przyznają Państwo, że te cyfry muszą robić wrażenie. Nad czym? To oczywiste – nad szybko upływającym czasem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja