poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy 21 tydzień roku. Serdecznie witamy u progu kolejnego tygodnia.

Przeżywamy 21 tydzień roku. Serdecznie witamy u progu kolejnego tygodnia.

Mamy świadomość tego, że jeszcze dzisiaj a zwłaszcza wczoraj wielu z organizatorów festynu w Rudach mogło czuć się zmęczonymi, wszakże sobotnie wydarzenie w rudzkiej STODOLE wymagało od organizatorów i uczestników wielu sił. Mowa oczywiście o festynie który zorganizowany został w celu wsparcia procesu leczenia i rehabilitacji chorego Kewina Kaczmarek z Rud. W sobotę, bezpośrednio po ligowym meczu ( wygranym ) we wczesnych godzinach popołudniowych ruszył festyn, który w każdym jego wymiarze skierowany był w stronę chorego zawodnika LKS ,,BUK” Rudy i jego rodziny. Ku wielkiemu zaskoczeniu niemal wszystkich okazało się, że Kewin wziął udział w kolejnym festynie Jego życia w takim wymiarze jakim tylko mógł. Szczegółowo o sobotnim wydarzeniu będziemy pisać w odrębnym materiale.

Dzisiaj natomiast mamy już poniedziałek i nowy tydzień. Będzie to już niestety przedostatni tydzień maja a z całą pewnością ostatni pełny tydzień tego miesiąca. Pamiętajmy również, że w dniu dzisiejszym mamy drugi dzień Zielonych Świąt – Święta Zesłania Ducha Świętego.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 21 maja br. w 62 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 141 dniem roku, do jego końca pozostały więc 224 dni.

I wreszcie mamy 62 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +20oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i bezchmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.09, zaś zmierzch około godz.: 21.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.51 zajdzie natomiast o godz. 20.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 41 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 21 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 40 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 41 minut, 20 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Jan, Ryksa, Tymoteusz, Walenty i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Uważaj na wypowiadane słowa, te częstokroć są groźniejsze, niż uderzenie pięścią…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Adwokat niech głowę, a koń niech ma nogi”.

Jak to jest, że wolny czas upływa nam tak szybko. Z kolei dni robocze i nauki ciągną nam się niczym guma w ….. . Ale to tak na pozór, bowiem generalnie rzecz ujmując – życie pędzi, pędzi i pędzi. Tak to już bywa i nic na to nie poradzimy. Korzystajmy więc z uroków każdego dnia. Zachęcamy Państwa do ponad przeciętnej aktywności. Dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja