piątek , 29 Maj 2020
Home » Aktualności » Piłkarski weekend: 2 remisy, wygrana i blamaż!

Piłkarski weekend: 2 remisy, wygrana i blamaż!

W ten weekend zespoły seniorów z terenu naszej gminy rozegrały 4 mecze. Na boisko w sobotę wybiegł BUK w Pietrowicach, zaś kuźniańska Stal gościła u siebie zespół z Pawłowa. Wcale nie ukrywamy, że baliśmy się o wyniki tych meczów dlatego, że rywalami naszych jedenastek byli bardzo solidni ligowcy. Mecze są już za nami.  Obydwa zakończyły się remisami, a więc każda z drużyn zdobyła po 1 punkcie. Zawsze lepsze to niż przegrana i zero punktów na koncie.

W niedzielę zagrały natomiast drużyny z Rudy Kozielskiej i Siedlisk. Bilans tych gier to – przełamanie koziołków i wygrana, oraz katastrofalna przegrana Płomienia. Tym razem Płomień doprawdy spłonął!

^^^ Uzyskane wyniki :

^^^ Klasa ,,A”:

*** Start Pietrowice Wielkie – LKS ,,BUK” Rudy 1:1,

*** KS Kuźnia Raciborska – LKS Pawłów 2:2,

 

^^^ Klasa ,,B”:

*** LKS Ruda Kozielska  – LKS Zabełków 3:1,

 

^^^ Klasa ,,C”:

LKS Pstrążna  –   LKS Siedliska 12:1,

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

^^^ Przedmeczowe zapowiedzi:

Przed kibicami kolejne mecze w lokalnych ligach piłkarskich. Chcąc przekrojowo ocenić postawę naszych drużyn, musimy stwierdzić, że ogólny bilans jest bardzo przeciętny. Stosunkowo najlepiej jest w klasie rozgrywek ,,A”, gdzie zarówno Stal jak i BUK zajmują miejsca w górnej części stawki. Ta wysoka pozycja naszych drużyn nie oznacza jednak, że nasze zespoły grają nieskazitelnie. O nie! Wystarczy przeanalizować tylko wszystkie uzyskane wyniki.

W klasach ,,B” i ,,C” – póki co, jest tragicznie. Płomień Siedliska znajduje się na ostatnie pozycji w Serie ,,C” z zerowym dorobkiem punktowym. Niewiele lepiej grają Koziołki, które również ,,okupują” ostatni ,,plac”, tyle tylko, że mają 1 punkt zdobyczy!!!

W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że BUK i Stal będą grały jeszcze lepiej i skutecznej, natomiast Koziołki i Płomień obudzą się i zaczną zdobywać ligowe punkty. Bo inaczej. …… .

Poniżej przedstawiamy układ weekendowych meczów z udziałem naszych drużyn seniorów:

^^^ Klasa ,,A”:

*** Start Pietrowice Wielkie – LKS ,,BUK” Rudy

Sobota 8 września 2018 r., godz. 16:00

*** KS Kuźnia Raciborska – LKS Pawłów 

Sobota 8 września 2018 r., godz. 16:00

^^^ Klasa ,,B”:

*** LKS Ruda Kozielska  – LKS Zabełków

Niedziela 9 września 2018 r. , godz. 15:00

^^^ Klasa ,,C”:

LKS Pstrążna  –   LKS Siedliska 

Niedziela 9 września 2018 r., godz. 15:00.

Redakcja