niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Przed nami weekend i wydarzenie nr 1 – Festyn Rodzinny ,,Razem dla Kewina”.

Przed nami weekend i wydarzenie nr 1 – Festyn Rodzinny ,,Razem dla Kewina”.

weekendI oto w wymiarze czasowym zbliżamy się do weekendu. Mamy bowiem piątek, tym samym od weekendu dzielą nas już tylko godziny. Niestety kolejne dni mijają tak szybko, że trudno nad tym przemijaniem w sensowny sposób zapanować. Wydaje się, że jedynym skutecznym i efektywnym sposobem jest zwolnienie rytmu każdego przeżywanego dnia. Ileż bowiem można biec i biec do przodu? Tymczasem miesiąc maj biegnie nam już wyraźnie z górki i ani się nie obejrzymy a będziemy mieli czerwiec, a jeśli czerwiec to letnia kanikuła. Czy dajecie Państwo temu wiarę, że oto już za nieco ponad miesiąc szykować się będziemy do letniej kanikuły?

Zanim jednak to nastąpi, przed sobą mamy kolejny piękny majowy weekend. A w trakcie jego trwania będziemy mogli uczestniczyć w Festynie Rodzinnym na rzecz chorego Kewina. To wydarzenie odbędzie  się już jutro ( sobota ) w rudzkiej STODOLE. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach, którzy chcą solidaryzować się z młodym chłopcem walczącym z chorobą nowotworową. Czy i na ile Mu pomożemy zależy tylko od nas! Każdego z osobna. Mamy nadzieję, że jak zwykle STODOŁA będzie pękać w szwach a nasza solidarność i hojność nie będą miały granic. Zachęcamy do udziału i z góry dziękujemy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 18 maja br. w 59 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 138 dniem roku, do jego końca pozostało więc 227 dni.

I wreszcie mamy 59 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +16oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +16oC. Od samego rana dzień jest pochmurny ale nie pada. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.17, zaś zmierzch około godz.: 21.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.55 zajdzie natomiast o godz. 20.31 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 36 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 24 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 33 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 18 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 47 minut, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 33 minuty, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksandra, Eryk, Feliks, Kacper, Klaudia, Myślibor i Sandra. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Zasługa, sukces i dobra opinia – to trzy rzeczy całkiem różne”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju.

No i mamy kolejny tydzień maja za półmetkiem. Powoli również będziemy mogli pokusić się o ocenę tegorocznej wiosny – jaka ona była? Najogólniej mówiąc, nie była ona okresem wymarzonej, ciepłej pogody, ale nie był to również okres katastrofy pogodowej. Póki co, do końca tej pory roku pozostało nam jeszcze nieco ponad 1 miesiąc, w tym okresie może się więc jeszcze wiele wydarzyć. Wydaje się więc, że z ostateczną oceną tej pory roku powinniśmy jeszcze co nieco poczekać. I degustujmy to wszystko co nam życie tej wiosny przynosi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja