wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Przed nami stoi ostatni tegoroczny wiosenny weekend. Lato się zbliża.

Przed nami stoi ostatni tegoroczny wiosenny weekend. Lato się zbliża.

Witamy naszych czytelników u progu kolejnego dnia a zarazem niemal u samego progu kolejnego wiosennego weekendu. Ale, ale – będzie to już niestety ostatni wiosenny weekend tego roku! Lato bowiem idzie. A więc, kilka dni po weekendzie przyjdzie nam witać Lato. Ależ ten czas przemyka a dni mijają jeden po drugim niczym błyskawica. Dzisiejszy dzień od samego rana jest ciepły. Otrzymaliśmy jednak od Natury chwile wytchnienia. Wczorajsze 2 burze – ta z późnego popołudnia oraz nocna zrobiły swoje. Temperatura spadła do wymiaru bardzo znośnego i mamy nadzieję, że znowu nie poszybuje wysoko w górę. Oczywiście, pogoda jest dla każdego z nas bardzo ważna. Głównie chodzi by nie popadała ona w skrajności. Tak byśmy mogli mieć czas na wszystko – na pracę, ale i na wypoczynek. Wszystko po to, by w sposób znaczący zregenerować siły przed zbliżającym się latem. Pamiętajmy również o kolejnym fakcie – mianowicie o zbliżających się wakacjach. Lada co nastaną – już w najbliższą środę 19 czerwca br. Wcześniej jednak – w sobotę ( na jeden dzień – termometry znowu oszaleją, będzie ciepło, duszno i parno – niemal +35oC!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 14 czerwca br. – w 86 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 165 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 200 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 86 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +27oC, w tej chwili wynosi około +25oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.50, zaś zmierzch około godz.: 21.41.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.35 zajdzie natomiast o godz. 20.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 22 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 godzin i 18 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 14 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 2 minuty i 10 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 17 minut i 55 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eliza, Justyn, Ryszard i Walerian.  Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Grzmot w czerwcu głosi, że dużo zboża nosi”.

Jeszcze dzisiaj rozpoczniemy kolejny weekend – ostatni wiosenny weekend. Pamiętajmy, że w trakcie weekendowych dni powinniśmy nie tylko pracować w swoich domach, na posesjach i ogrodach. Przecież w tym okresie mamy zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami czekającego nas od nowego tygodnia. Na całe szczęście w weekendowych dniach mamy niedzielę, dlatego właśnie zachęcamy naszych czytelników do tego, by czas dzielić równomiernie na wszelkie prace domowe, ale nade wszystko wypoczynek, czy też aktywną rekreację.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja