środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Przed nami słoneczny i ciepły weekend.

Przed nami słoneczny i ciepły weekend.

Po kilku dniach dobrej pogody, od wczoraj mamy lekkie załamanie aury. W nocy padał deszcz, ochłodziło się, również w trakcie dnia możliwy jest przejściowy opad deszczu. Przy planowaniu zajęć na dzisiejszy dzień musimy więc te zapowiedzi wziąć pod uwagę. Przed nami jednak, lada co otworzy się bardzo pogodny i ciepły weekend. A potem niemal letnie kolejne dni. Tyle zapowiedzi meteorologów. Od kilku godzin mamy piątek, tydzień więc zdecydowanie biegnie nam już z górki. Niestety taka jest ta magia czasu, że on biegnie pomimo naszych błagalnych próśb by wyhamował. W ten oto sposób już za kilka godzin rozpoczynamy kolejny wiosenny weekend.

Tymczasem w kalendarzu wiosna trwa w najlepsze. Po kilkudniowym ociepleniu gwałtownie ruszy więc wegetacja w przyrodzie. Nawet się nie spostrzeżemy, a lada dzień trzeba będzie przeprosić się z kosiarką i robić swoje. Miłego dzionka życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 6 kwietnia br. w 17 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 96 dniem roku, do jego końca pozostało więc 269 dni.

I wreszcie mamy 17 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +10oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i stosunkowo chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.37, zaś zmierzch około godz.: 19.58.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.11 zajdzie natomiast o godz. 19.26 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 15 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 2 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 6 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godzin, 8 minut, 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 2 minuty, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ady, Adama, Celestyna, Diogenesa, Ireneusza, Katarzyny, Świętobora, Wilhelma, Zachariasza, Zacharego, Zefiryna i Zefiryny. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bez pracy nie ma życia – to jest dobrze, pięknie i to jest nasz przydział życiowy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień chmurny, a maj z wiatrami, rok żyzny przed nami”.

Mamy piątek, mamy więc prawo zdecydowanie spoglądać w stronę kolejnego weekendu. Mamy nadzieję, że tak jak zapowiadają meteorolodzy i Indianie na ten czas dopisze pogoda. Mamy również świadomość tego, że co jakiś czas konieczny jest deszcz, tak dla zachowania pełnej harmonii w przyrodzie. Wszystko jednak wskazuje na to, że czeka nas przeuroczy i ciepły weekend.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja