niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Przed nami rozpościera się pogodna i ciepła pogoda.

Przed nami rozpościera się pogodna i ciepła pogoda.

Czas mknie niemiłosiernie szybko. Jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy miesiąc marzec, tymczasem zbliżamy się do jego połowy. Kalendarzowa wiosna nadchodzi za 10 dni, a w perspektywie 3 kolejnych tygodni mamy Święta Wielkanocne. Ale przedtem nadejdzie jeszcze kalendarzowa Wiosna. Patrząc na mapy pogody widzimy, że  w tym okresie niewiele w zakresie pogody się zmieni. Zaś Wiosnę witać możemy w lekko chłodnawych temperaturach. Generalnie jednak rzecz ujmując – idzie ku wiośnie. Tymczasem przeżywamy kolejny 2-dniowy marcowy weekend. Miejmy nadzieję, że dane nam będzie spędzić go w przyjaznej scenerii i warunkach. Sobota pod tym względem była całkiem przyjemnym dzionkiem. I było w miarę ciepło. Namawiamy do wyjścia na dwór i spędzenia tam maksymalnie długiego czasu. Zauważą Państwo, że nasz organizm potrzebuje zastrzyku świeżego powietrza i większej dawki słonecznych promieni. Dzisiaj na jedno i drugie mamy szansę. Serdecznie zapraszamy do miłego spędzenia niedzielnego czasu na łonie natury.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 11 marca br. w 80 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 70 dniem roku, do jego końca pozostało więc  295 dni.

To już 80 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wyniesie około +15oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.34, zaś zmierzch około godz.: 18.16.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.08 zajdzie natomiast o godz. 17.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 34 minuty. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 11 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 46 minut, 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 godziny i 34 minut, 23 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Benedykt, Konstantyn, Prokop, Trofim i Konstanty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Patriotyzm powinien polegać na miłości swoich; zbyt często zaś polega na nienawiści obcych”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec zielony, niedobre plony”.

Pogodę mamy jak każdy widzi. Pogoda jak na ten okres jest poprawna. Tymczasem wiosna i święta zbliżają się szybkimi krokami. Nie ma co więc czekać, tylko musimy się brać za robienie wiosenno-świątecznych porządków. Za 10 dni nadejdzie Wiosna, zaś za 3 tygodnie święta. Nie możemy z tymi porządkami czekać w nieskończoność, bo może się okazać, że w efekcie z nimi nie zdążymy. Radzimy więc, nawet jeżeli mamy w bieżących dniach nawet najmniejszą możliwość, to bierzmy się do roboty. Tak aby prace wykonać i by w okresie przedświątecznym niepotrzebnie się nie śpieszyć. A pogoda wtedy może być różna. Do Wielkiego Tygodnia pozostały nam raptem 2 pełne ,,czarne” tygodnie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja