wtorek , 3 Grudzień 2019
Home » Aktualności » Przed nami przepiękna i ciepła niedziela.

Przed nami przepiękna i ciepła niedziela.

Uff, jak przyjemnie, uff jak chłodno ….. . I tak można by popadać w zachwyt nad tym co stało się w przeciągu ostatnich kilku godzin. A stało się wiele, oczywiście na myśli mamy warunki pogodowe. Oto bowiem z upału z temperaturą +30oC przeszliśmy do znacznego ochłodzenia i spadkiem temperatury do +20oC. Całość dopełnił nocny intensywny deszcz. Stąd za porannym oknem mamy to co mamy. Jest przeuroczo i mamy przecudowny niedzielny poranek. Przesiąknięty porannym słońcem ale i znaczną wilgocią. Niebo jest krystalicznie błękitne. To jest ten moment byśmy schłodzili swoje organizmy ale również nasze mieszkania i domy. Jest tak bowiem, że na dworze jest chłodno, zaś w środku nadal mamy ukrop. Musimy z tą operacją zdążyć zanim znowu słońce przygrzeje. A przygrzeje z całą pewnością. Gorąco będzie jeszcze w niedzielę i poniedziałek. Potem nadejdzie trwałe i dłuższe ochłodzenie.

Mamy niedzielę, rozpoczynamy więc kolejny letni i wakacyjny tydzień. Przeżywamy kolejny 2-dniowy letni weekend. Z kolei następny tydzień będzie krótkim tygodniem ze względu na święto Wniebowzięcia NMP które w tym roku przypada w czwartek. Można więc pokusić się o zbudowanie długiego 4-dniowego weekendu. 1 dzień urlopu i ta wizja może się ziścić. Ostatni długi weekend w trakcie trwania tegorocznego lata. Od tego weekendu będziemy musieli czekać na podobnie długi dosyć ładny kawałek czasu. Już ten fakt powoduje, by starać się go wykorzystać racjonalnie i efektywnie.

Mamy więc chłodną i wilgotną niedzielę o poranku, dlatego warto zaplanować ją tak, by przyniosła nam wielorakie korzyści. Nade wszystko powinniśmy jednak dobrze wypocząć, nieuchronnie bowiem wakacje zbliżają się do swojej końcówki.

Niech jednak nikt nie myśli, że oto upałów nadszedł koniec. O nie! Niestety żarówa powróci jeszcze dzisiaj. I znowu temperatury podskoczą do kilku kresek ponad 3 dychy. Idzie jednak ochłodzenie. Oby tylko w chwili przejścia z jednych warunków pogodowych w drugie nie trafiło nam się nic ekstremalnego.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 11 sierpnia br. – w 51 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 223 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 142 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 51 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +30oC, w tej chwili wynosi około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +32oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 40%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.52, zaś zmierzch około godz.: 20.49.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.29 zajdzie natomiast o godz. 20.14 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 45 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 39 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 11 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 40 minut i 39 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 39 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Herman, Włodzimierz i Zuzanna.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pamiętaj człowiecze, że cię niedługo na świecie”.

Panująca na dworze pogoda narzuci nam formę spędzenia dzisiejszego dnia. Niedziela będzie kolejnym dniem gorącym. Stąd też nasze możliwości spędzenia dzisiejszego dnia są rozmaite. Dla osób kochających upał dzisiejszy dzień może być dniem ,,kolejnej szansy”. Dla wrogów upałów, niedziela będzie kolejnym męczącym dniem. Dlatego właśnie każdy z nas powinien indywidualnie organizować sobie sposób spędzenia dzisiejszego dnia. Jednak po tak długim okresie upałów trudno jest odmówić sobie okrzyku – Huuuuuuuuuuuuuuura mamy ochłodzenie! Póki co na kilka godzin – ale jest.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja